Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zawodniczki, zawodnicy i trenerzy UKS SET Kaniów nagrodzeni na Spotkaniu Środowiska Sportowego Powiatu Bielskiego

24. 03. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 307
99 zawodniczek i zawodników, 29 trenerek i trenerów-władze samorządowe powiatu bielskiego doceniły zawodników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki sportowe w minionym roku w aż 14 dyscyplinach! Tylu wyróżnień jeszcze nie było. Dla podniesienia rangi wydarzenia, jak również w uznaniu dla sukcesów sportowców w hali GOSiR w Wilkowicach pojawili się, m.in.: starosta bielski Andrzej Płonka, pełniący rolę gospodarza wydarzenia, Ewa Żak – radna sejmiku województwa śląskiego, Jan Borowski – przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego, Barbara Adamska, Dorota Nikiel i Grzegorz Gabor z Zarządu Powiatu, wójt gminy Wilkowice Janusz Zemanek, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski i radny Rady Powiatu Grzegorz Gawęda, gospodarze gmin powiatu bielskiego, działacze sportowi i samorządowi oraz rodzice zawodników. Zdjęcia TUTAJ„Rok 2023 był bardzo dobry rok dla naszego powiatu, także w sporcie. Dlatego dziś z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy są odpowiedzialni za te świetne wyniki, które budzą emocje, podobnie jak wielkie, pozytywne emocje budzą występy naszych zawodników” – tymi, m.in., słowami starosta bielski Andrzej Płonka otworzył w hali sportowej GOSiR Wilkowice tradycyjne Spotkanie Środowiska Sportowego Powiatu Bielskiego.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w tym zaszczytnym gronie znaleźli się sportowcy i trenerzy związani z naszą gminą i którzy zdobyli co najmniej medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Jedynym klubem z naszej gminy, który ma w swoich szeregach mistrzów Polski jest UKS Set Kaniów, a wyróżnieni zostali: drużyna seniorek, która po raz 10 z rzędu zdobyła mistrzostwo Polski w kajak polo: Hanna Sojka, Dominika Sojka, Sandra Pilarz, Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Natalia Pacyga, Maja Pyjas i Amelia Ewiak,
drużyna seniorów: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec, Arkadiusz Pilarz, Karolis Latauskas, Miklos Timar, Colin Weber i Jerry Mansner – mistrzowie Polski,
ponadto: Roksana Głombek, Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk – wicemistrzynie Polski juniorek oraz Sebastian Szafarczyk, Mateusz Borlicki, Adam Mirecki i Kacper Gandor – brązowi medaliści mistrzostw Polski młodzików.
Nagrodzeni zostali również trenerzy UKS Set Kaniów, Katarzyna i Dariusz Pilarzowie.
Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o zawodnikach związanych z naszą gminą, ale reprezentujących kluby poza jej granicami. Wyróżniona została zawodniczka MKS Czechowice-Dziedzice w kajakarstwie płaskim Julia Firganek, mieszkanka Bestwinki - złota, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Polski na różnych dystansach (2 miejsce, srebrny medal mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji K2 Mix z Kacprem Grzechnikiem na dystansie 500 m w 2023 r.)
Chociaż nie mieszka w gminie Bestwina, ale jest członkiem Orkiestry Dętej Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie, więc również należy o niej wspomnieć, tym bardziej, że potrafi pogodzić grę na klarnecie z uprawianiem sportu na wysokim poziomie. Tą zawodniczką jest Zuzanna Szylder – brązowa medalistka mistrzostw Polski w oszczepie w kategorii U16, reprezentująca MKS Czechowice-Dziedzice.
Podczas sportowej gali nie mogło zabraknąć akcentów sportowych. Wspaniały pokaz judo zaprezentowali zawodnicy z MKS WILKI Wilkowice. Można było podziwiać również imponujący występ akrobatyczny Trampolina UKS ALFA Wilkowice.
O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali: Zespół Taneczny GYAL DEM FLAWLESS działający przy GOSiR Wilkowice, Zespół dancehall SUN LIGHTS należący do GOK "Promyk" oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Beskidzka.
Puchar dla najlepiej sklasyfikowanego klubu z powiatu bielskiego w rankingu "Systemu Sportu Młodzieżowego 2023", prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wręczono MKS Czechowice-Dziedzice, który w skali kraju zajął 42 miejsce!
Specjalne podziękowania otrzymali również:
Michał Paździora za współorganizację Powiatowej Ligi Szachowej,
Konrad Hamerlak i Bartłomiej Sordyl za pomoc we współorganizacji Powiatowej Ligi Pływackiej,
Dariusz Janko za wieloletnią współpracę i profesjonalną organizację Igrzysk dzieci i młodzieży szkół powiatu bielskiego" oraz
Marek Kubica gospodarz obiektu GOSiR Wilkowice za współorganizację imprezy sportowo-rekreacyjnej "Wszystkie dzieci nasze są" oraz wczorajszego spotkania.
Marek Kubica z kolei wręczył odznaczenie 100-lecia Podokręgu Bielskiego PZPN Magdalenie Więzik-naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki.
Do góry