Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

OSP Kaniów - jedni najlepsi w powiecie, drudzy najlepsi w gminie - aktualizacja

24. 03. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 860
 
 
 
 
 
 
 
 
Bardzo potrzebna mieszkańcom Janowic sala sportowa od momentu oddania do użytku (a nawet sporo przed tym wydarzeniem) tętni życiem od rana do wieczora w świątek czy piątek, jak mówi popularne powiedzenie. Tak też było w sobotę, 9 marca, gdzie rano przewinęło się przez nią przeszło 150 siatkarzy (21 zespołów) – członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, którzy rozgrywali mecze, aby rozstrzygnąć, która MDP jest najlepsza w powiecie bielskim.
Po południu salą zawładnęli dorośli siatkarze, aby z kolei wyłonić najlepszą drużynę OSP w gminie Bestwina. Tutaj rywalizowały ze sobą wszystkie jednostki OSP gminy Bestwina i rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Zdjęcia z meczów popołudniowych TUTAJ
Znakomicie spisali się reprezentanci MDP, druhny i druhowie OSP Kaniów, zdobywając Mistrzostwo Powiatu Bielskiego w kategorii wiekowej 14 – 18 lat chłopców.
MDP OSP Kaniów występowała w składzie: Marta Błaszcz, Kinga Duda, Martyna Wojciechowska, Jakub Kowalik, Rafał Janeczko, Gabriel Stasica, Szymon Droździk, Konrad Krysiak, Kacper Motłoch, Krystian Wróbel.
Należy dodać, że w grupie wiekowej 14-18 lat dziewczyny bardzo dobre III miejsce zajął zespół MDP Janowice. Swoje zespoły wystawiały także OSP Bestwina i OSP Bestwinka.
Nie chcieli być gorsi od swoich koleżanek i kolegów starsi reprezentanci OSP Kaniów w Turnieju Gminnym o Puchar Wójta Gminy Bestwina i również zajęli pierwsze miejsce.
OSP Kaniów reprezentowali: Marta Błaszcz, Barbara Janeczko, Jarosław Bieroński, Kamil Owczarz, Szymon Janeczko, Dawid Adamaszek, Artur Droździk, Patryk Wójtowicz, Marcin Paulisch, Piotr Wojciechowski, Daniel Zużałek.
Wyniki meczów w rozgrywkach gminnych OSP:
OSP Bestwinka – OSP Bestwina 2:0
OSP Janowice – OSP Kaniów 2:1
OSP Bestwinka – OSP Kaniów 0:2
OSP Janowice – OSP Bestwina 2:0
OSP Bestwinka – OSP Janowice 2:1
OSP Kaniów – OSP Bestwina 2:0
Ostateczna klasyfikacja: 1. OSP Kaniów, 2. OSP Janowice, 3. OSP Bestwinka, 4. OSP Bestwina.
Wręczenie dyplomów i pucharu zwycięzcom wraz z poczęstunkiem i podsumowaniem całodniowych zmagań odbyło się w OSP Janowice, a dokonali tego Zygmunt Łukoś - prezes Zarządu Gminnego OSP, Grzegorz Owczarz - komendant gminny i prezes OSP Kaniów oraz prezes OSP Janowice – Grzegorz Damek.
Otwarcia Turnieju dokonał Grzegorz Gawęda – prezes OSP Bestwinka, wiceprezes Zarządu gminnego.
Do góry