Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Premierowe wydarzenie w sali sportowej w Janowicach

24. 02. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 763
Debiut przed premierą, a może premiera przed debiutem? Trudno określić wydarzenie, jakie miało miejsce w sali sportowej w Janowicach w sobotę, 17 lutego br. A był to I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bestwina zorganizowany przez LKS Bestwina. A skąd takie dywagacje? Ano dlatego, że oficjalne oddanie do użytku Sali sportowej odbędzie się dopiero w piątek, 23 lutego. Tak czy owak, było to historyczne wydarzenie, a jego bohaterami byli młodzi piłkarze – Orliki-z rocznika 2014. Wystąpiły drużyny: LKS Bestwina I, LKS Bestwina II, LKS Przełom Kaniów, KS Bestwinka, Sadi Soccer Dankowice i UMKS 3 Czechowice-Dziedzice. Zdjęcia TUTAJ
Pierwszy, również historyczny, mecz rozegrały zespoły LKS Bestwina i LKS Kaniów, a pierwszą, historyczną, bramkę zdobył Karol Kudła. Zaliczył on również pierwszego, historycznego 😊, hat-tricka, jak przystało na reprezentanta Akademii Piłkarskiej LKS Bestwina w wojewódzkim finale Turnieju Gry 1 x 1 w kategorii dla rocznika 2014.
Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, jednakże nie zapisywano, wyników i nie prowadzono żadnych klasyfikacji, stawiając na zdrową rywalizację, a przede wszystkim znakomitą zabawę, co nie oznacza, że któraś z drużyn lub któryś z zawodników traktował udział w turnieju lajtowo, wręcz przeciwnie, walka na parkiecie toczyły się o każdą piłkę od pierwszego do ostatniego gwizdka, były kapitalne akcje, świetne strzały i znakomite parady bramkarzy.
Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dwie piłki, a każdy zawodnik złoty medal. Pierwszy medal został wręczony przez organizatorów i pomysłodawców Turnieju, prezesa Roberta Włodarczyka i trenera Mateusza Kala wójtowi, Arturowi Beniowskiemu, w podziękowaniu za patronat, pomoc finansową i organizacyjną Urzędu Gminy oraz Patrykowi Fluderowi za sędziowanie wszystkich meczów. O słodki poczęstunek zadbali rodzice zawodników LKS Bestwina.
Na trybunach można było dostrzec prezesa KS Bestwinka, Tadeusza Wróbla, dyrektora GOK, członka Zarządu LKS Bestwina, Grzegorza Bobonia oraz kierownika Referatu Sportu i Promocji, Piotra Kine.
Do góry