Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Budowa sali gimnastycznej w Janowicach dobiegła końca

24. 01. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1416
Sala JanowiceSala Janowice 1Zakończyła się inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców Janowic – budowa sali sportowej przy szkole podstawowej.
Wyłoniona w przetargu firma Przedsiębiorstwo Robót Budowalnych BESKID nr VI z Bielska-Białej wykonała całość prac za kwotę ponad 7 mln zł., roboty prowadzone były od kwietnia 2022 r. do października 2023 r.
Zakres prac obejmował wykonanie od podstaw nowego obiektu budowlanego wraz z przewiązką łączącą nowo powstałą sale sportową ze szkołą. Wewnątrz obiektu, poza salą sportową, znajdują się 3 szatnie (z czego jedna osobna dla niepełnosprawnych), magazyn sprzętu, pokój dla trenera, węzeł sanitarny, a na piętrze balkon, dwa pomieszczenia biurowe oraz sala do ćwiczeń. W obiekcie znajduje się również dźwig osobowy.
Boisko na sali daje możliwości gry w piłkę nożną halową, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Poza tym po rozdzieleniu kotarą grodząca można na dwóch boiskach równocześnie grać w mini koszykówkę lub mini siatkówkę. Ponadto w skład wyposażenia wchodzą także drążki gimnastyczne oraz pozostałe sprzęty gimnastyczne m.in. skrzynia czy równoważnia.  
Warto nadmienić, że autorem projektu budowlanego, w oparciu o który powstała realizacja, była Firma ZG-Tensor Zbigniew Gębczyński z Janowic.
Opracowanie: Referat Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji Urzędu Gminy Bestwina
Do góry