Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaloguj do serwisu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie

Oficjalna strona Urzedu Gminy

Gmina Bestwina w liczbach

Monitoring powietrza

Mapa gminy Bestwina

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom,Młodzieży i Rodzinom ”Z SERCEM NA DŁONI” z siedzibą w Kaniowie

Skład zaprasza

EBART schody
https://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/7809-pozar-w-domu-jednorodzinnym-w-bestwinie-poszkodowanych-2-strazakow.html

Licznik Odwiedzin

73877510
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie dni
33384
60073
33384
920689
73877510

Magazyn Gminny
https://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/7809-pozar-w-domu-jednorodzinnym-w-bestwinie-poszkodowanych-2-strazakow.html
Portal czecho.pl
Portal beskidzka24.pl
https://gminabestwina.info/25-aktualnosci/aktualnosci/7809-pozar-w-domu-jednorodzinnym-w-bestwinie-poszkodowanych-2-strazakow.html

Gościmy

Odwiedza nas 904 gości oraz 0 użytkowników.

Pożar w domu jednorodzinnym w Bestwinie, poszkodowanych 2 strażaków - aktualizacja

24. 01. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 688
Pozar BuczynaPozar Buczyna 1W poniedziałek, 8 stycznia, około godziny 14.45 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym znajdującym się przy ulicy Buczyna w Bestwinie. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe.
OSP Bestwina w mediach społecznościowych podaje, że po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali duże zadymienie, które wydobywało się z budynku. Ogień objął swoim zasięgiem pomieszczenia wewnątrz obiektu. Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem zastępów straży pożarnej.
Działania strażaków polegały na ugaszeniu powstałego pożaru, a następnie sprawdzeniu pozostałych pomieszczeń oraz przelaniu pogorzeliska. Całkowitemu spaleniu uległo jedno pomieszczenie, wraz z całym wyposażeniem. Działania trwały około 3 godziny.
Na miejscu interweniowało w sumie 5 zastępów straży pożarnej. Poszkodowanych zostało dwóch strażaków OSP - jednego z nich opatrzono na miejscu, z kolei drugi został zabrany do szpitala.
Aktualizacja - relacja ze strony www.beskidzka24.pl:
Przygotowywał opakowanie gazu do zapalniczek do następnego rozpalenia pieca, niestety rozbił to za blisko pieca. Opakowanie gazu błyskawicznie stanęło w płomieniach, on zdołał w porę uciec. Na ul. Buczyna w Bestwinie wysłano pięć zastępów straży pożarnej, policję, a później wezwano pogotowie ratunkowe.
Jak dowiedział się nasz portal, starszy mężczyzna był użytkownikiem domu nie pierwszej młodości. Dom murowany, częściowo kryty poszyciem drewnianym. W jednym z pokoi stał piec typu koza. Użytkownik domu chciał przygotować opakowanie gazu do zapalniczek do następnego rozpalenia pieca, niestety opakowanie gazu błyskawicznie stanęło w ogniu. Mężczyzna nie miał ani jak ugasić pożaru, ani jak wyrzucić płonącego opakowania gazu do zapalniczek.
Zgłoszenie pożaru wpłynęło z WCPR o godz. 14.43. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest pokój na parterze budynku, w pomieszczeniu dużo mebli i różnego rodzaju wyposażenia (duża ilość różnych materiałów palnych – red.). Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego do wnętrza pokoju, a drugiego w obronie poddasza budynku. Poddasze i inne pomieszczenia budynku udało nam się obronić przed ogniem – powiedział nam asp. Zdzisław Burian, dowódca sekcji Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach.
W trakcie akcji gaśniczej poszkodowanych zostało dwóch strażaków OSP, wezwano zespół ratownictwa medycznego. Jednemu z mężczyzn spadła na bark płonąca szafa, strażaków doznał oparzeń okolicy szyi, natomiast drugi ze strażaków natknął się w trakcie akcji na stojącą szybę, mężczyźnie udzielono pomocy, pozostał na miejscu działań ratowniczych.
– Ten mężczyzna miał wiele szczęścia, że nie zapaliło się ubranie na nim, a ogień nie przedostał się do innych pomieszczeń, gdzie również było dużo różnego wyposażenia) – podsumował nasz rozmówca. Wskutek pożaru spłonęła między innymi lodówka, różne szafy i szafki, oraz różnego rodzaju inne wyposażenie.
W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, OSP Bestwina, OSP Bestwinka, OSP Kaniów, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne i policja. Działania strażaków zakończono około godz. 17.20.
Siły i Środki :OSP Bestwina
OSP Kaniów
OSP Bestwinka
JRG2 Posterunek Bielsko-Biała
Patrol Policji
Pogotowie Ratunkowe
Źródło: czecho.pl, Facebook Polskie Służby
Do góry