Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Reprezentant Polski w Kaniowie

23. 12. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 654
DSC 0496 DuzyDSC 0590 DuzyDSC 0679 Duzy– Zacząłem swoją piłkarską drogę stosunkowo późno, bo w wieku 10 lat. Dla porównania mój syn rozpoczął już w wieku 5-6 lat i chętnie uczestniczy w tym sporcie. Otrzymuje ode mnie wsparcie i inspirację, pcham go do tego, aby szedł systematycznie do przodu – mówił reprezentant Polski w piłce nożnej Michał Pazdan, który w mijającym tygodniu spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kaniowie.
W placówce zlokalizowanej na terenie gminy Bestwina dało się wyczuć w dniu wydarzenia wyjątkową atmosferę, bo możliwość spotkania sportowca kojarzonego przez młode osoby z telewizyjnych ekranów nie jest przecież codziennością. Gdy Michał Pazdan, 38-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej, przybył na miejsce, od razu znalazł wspólny język z bardzo licznie zgromadzonymi dziećmi i młodzieżą. Nie tylko chętnie odpowiadał na często wymagające i wcale nieoczywiste pytania, ale też cierpliwie i z uśmiechem rozdawał autografy czy pozował do zdjęć z wyraźnie zachwyconymi uczniami.
W trakcie wydarzenia nie zabrakło wątków wpisujących się w założenia ogólnopolskiego projektu „Z rodziną po sukcesy”, dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!”. – Sam pamiętam takie spotkanie, które wydarzyło się w mojej szkole. Jak chodziłem do gimnazjum w Krakowie to odwiedzili nas Maciej Żurawski i Tomasz Frankowski. Wyglądało to bardzo podobnie, bo też siedzieliśmy w sali gimnastycznej i czekaliśmy aż się pojawią. Po tylu latach dalej pamiętam to spotkanie i jak ważne dla mnie było. Dla dzieciaka to coś wyjątkowego na całe życie – przyznał znakomity obrońca. Podkreślił tym samym ogromną rolę posiadania w młodym wieku autorytetów i wzorców do naśladowania, w tym konkretnym przypadku sportowców, którzy osiągnęli w życiu sukces. Co zatem uczestnik najważniejszych futbolowych imprez z biało-czerwoną kadrą uważa za kluczowe? – Samozaparcie, regularność i systematyczność. To przekłada się na zdobycie umiejętności przydatnych zarówno w sporcie, jak i w życiu – dodał Pazdan.
Najlepszy obrońca polskiej ekstraklasy sprzed lat opowiadał również chętnie o swoich piłkarskich wspomnieniach, w szczególności tych związanych z występami z orzełkiem na piersi. – To emocje, które nie są proste do opisania. Jest radość, a potem niepewność – jak to będzie, wewnętrzne poczucie niepewności czy dam sobie radę. Najważniejsze jest wejście na boisko z chłopakami, bo kiedy jest fajna atmosfera, to od razu wszystko mija. Nie można się przejmować, tylko wyjść na boisko i zrobić swoje – stwierdził gość spotkania z uczniami, najmilej wspominając udział w Mistrzostwach Europy w 2016 roku we Francji wraz z drużyną narodową prowadzoną przez Adama Nawałkę.
Pasję do sportu wpaja dziś z powodzeniem w życiu rodzinnym swojemu synowi i do podjęcia podobnej decyzji o postawieniu na sport namawia każdego. – Gorąco polecam to, aby wyjść na zewnątrz, choćby po to, aby pojeździć na rowerze, a koniecznie odejść od telefonu czy komputera. Ten czas spędzony na zewnątrz to najlepsze, co możemy sobie zafundować – podkreślił Michał Pazdan.
Organizacja spotkania ze sportowcem okazała się świetnym pomysłem, a zaangażowanie młodych osób świadczy o tym najlepiej. Jeden z bardziej istotnych wniosków jest bez wątpienia taki, że prowadzenie szczęśliwego życia rodzinnego może iść w parze z uprawianiem sportu, również tego na poziomie zawodowym.
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
Do góry