Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nie znaliście, więc poznajcie - mistrzyni Polski, Julia Firganek

23. 11. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1609
Julia FJulia F 1Julia F 2Julia F 3Z największą przyjemnością przedstawiam kolejną osobę, która kontynuuje kajakarskie tradycje w gminie Bestwina. Niedawno pisałem o młodym mieszkańcu Bestwiny, Arturze Świerkocie, dzisiaj o jego koleżance, mieszkance Bestwinki, Julii Firganek.  
Julia przygodę z kajakarstwem rozpoczęła 6 -7 lat temu. Tak samo jak Artur, swoją pasję realizuje w MKS Czechowice-Dziedzice. Zaczynała od sukcesów w miejscowych regatach, następnie pojawiły się medale w Mistrzostwach Śląska, a także w Mistrzostwach Polski. Do jej największych sukcesów należą:
•3 miejsce w K2 (w dwójce kajakowej) z Mykhailovą Elvirą na dystansie 3000m w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych, które odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2022 r.,
•1 miejsce i tym samym mistrzostwo Polski w maratonie kajakowym z Mykhailovą Elvirą w K2 na dystansie 10,5 km w 2022 r.,
•2 miejsce, srebrny medal mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji K2 Mix z Kacprem Grzechnikiem na dystansie 500 m w 2023 r. Warto dodać, że nie jest odgórnie ustalone czy to kobieta czy mężczyzna siedzi z przodu kajaka.
Julia narzuciła sobie twardy reżim, trenuje codziennie i znakomicie godzi to z nauką w II klasie Liceum Ogólnokształcącego w Czechowicach-Dziedzicach. Codzienne treningi i nauka wymagają wyrzeczeń, ale nie ma się czemu dziwić, skoro marzeniem Julii jest powołanie do kadry narodowej.
Przy całym tym reżimie Julia pozostaje niezwykle sympatyczną dziewczyną. Zapytana przeze mnie nauczycielka wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Bestwince, Dagmara Sikora, o opinię na temat Julii odpowiedziała: „Kiedyś nawet chodziła do mnie na tenis w The Best, to super dziewczyna, warto o niej pisać”.
Do góry