Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Czy Artur Świerkot pójdzie w ślady Bularza i Sierackiego? A może zostanie drugim Kotowiczem?

23. 11. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 314
SwierkotSwierkot 1Swierkot 2Swierkot 3Swierkot 4Kajakarstwo klasyczne ma w gminie Bestwina wspaniałe tradycje. Działająca przy LKS Kaniów sekcja kajakowa odnosiła wiele sukcesów na mistrzostwach Polski, była wiodącą sekcją w kraju, Najbardziej znane nazwiska to Bogdan Bularz i Emil Sieracki, kolekcjonerzy tytułów mistrzów Polski, brali udział dwukrotnie w Mistrzostwach Świata w kategorii seniorów – w Meksyku i Belgradzie.
Ostanie sukcesy, jakie odnosili wychowankowie sekcji kajakowej LKS Przełom Kaniów to Mistrzostwo Świata juniorek w maratonie – w Stocton - Wielka Brytania w 2001 oraz wicemistrzowski tytuł w kategorii juniorek w Mistrzostwach Europy w Maratonie (Gdańsk) - 2003 oraz w Mistrzostwach Świata w Valladaolid (Hiszpania) - 2003 Diany Jarczok w parze z Moniką Pająk.
Czy w ich ślady pójdzie mieszkaniec Bestwiny, Artur Świerkot?
Nie było jeszcze o nim na łamach www.gminabestwina.info żadnych informacji, a trochę sukcesów na swoim koncie już ma.
Artur to zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice i uczeń klasy 6a Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bestwinie. Oprócz tego, że jest pilnym uczniem, dał się poznać jako wybitny sportowiec. Kilka lat temu odkrył w sobie wielki talent i od tego czasu systematycznie go rozwija.
W piątek, 3 listopada br., odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu kajakowego 2023 zawodniczek i zawodników MKS Czechowice-Dziedzice. Był to już trzeci sezon Artura, w którym udało mu się wywalczyć w sumie 13 medali. Artur trenuje już czwarty rok pod czujnym okiem trenerów: Magdaleny Żaczek, Eweliny Pilarz oraz Marka Witkowskiego. Codzienne treningi przynoszą zamierzone efekty. Poniżej lista medali jakie zdobył w tym sezonie:
Mistrzostwa Opolszczyzny:
I miejsce MK-1 1000m
I miejsce MK-1 200m
I miejsce K-2 200m
Regaty o Puchar miasta Katowice:
I miejsce MK-2 chłopców 2011-2012
III miejsce K-4 500m mixt młodzików 2009-2011
Dugnad Sprint w Kędzierzynie – Koźlu:
I miejsce K-1 500m
II miejsce K-2 500m
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:
III miejsce K-4 2000m
Mistrzostwa Polski LZS:
II miejsce K-1 1000m
X Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia:
I miejsce K-1 200m
I miejsce K-2 200m
Długodystansowe regaty kajakowe Dugnad - Kędzierzyn – Koźle:
I miejsce na dystansie 2500m rocznik 2011
Długodystansowe Mistrzostwa Śląska;
I miejsce K-1 1250m
Pomimo, że sezon kajakowy 2023 został podsumowany i zakończony treningi cały czas się odbywają (w tym ciepłym roku również w dalszym ciągu na wodzie). W przyszłym roku przed Arturem jego, jak dotąd, najważniejsze zawody – Mistrzostwa Polski na poznańskiej Malcie.
Informacja powstała dzięki pomocy Rodziców Artura i Pani Oliwii Sobieskiej.
Do góry