Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wyścig z upadkiem – brązowy medal Wojciecha Wróbla w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski

23. 10. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 666
Brno1Brno 1Brno 2Brno 326 sierpnia zapowiadałem, że finisz motocyklowej rywalizacji Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski z udziałem Wojciecha Wróbla, który broni tytułu mistrza Polski odbędzie się w dniach 29 września – 1 października na torze w Brnie. I tak się stało.
Mieszkaniec Bestwinki wystartował w tych wyścigach. Brat Wojciecha, Daniel, tak informuje o jego starcie: „w sobotnim wyścigu pierwszy był Ireneusz Sikora, drugi Marek Szkopek a trzeci Wojtek. Wyścig był krótki, bo tylko 7 okrążeń. W niedziele wyścig trwał 12 okrążeń i po świetnym starcie Wojtka, niestety w połowie pierwszego okrążenia miał uślizg tylnego koła, co spowodowało jego upadek i wymieszanie się jadących za nim zawodników. Wojtek skończył sezon z opatrunkiem na małym palcu i na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej superbike. Jednak wnioski po tym sezonie są optymistyczne i zamierzamy poprawić sprawność na motocyklu ridera oraz więcej trenować w okresie wczesnej wiosny. Na każdym torze w tym sezonie Wojtek poprawił swój najlepszy czas, więc ciągle jest progres.”
Do góry