Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Łukasz Godula z Danielem Nowakiem (Peugeot 208 1.2 VTi RallyN3) najlepsi w swojej klasie w 68 Rajdze Wisły

23. 10. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 596
Rajd WRajd W 1Rajd W 2Rajd W 3W dniach 29-30 września 2023 odbywała się 68. edycja Rajdu Wisły, jednego z najstarszych motorsportowych wydarzeń w Polsce, które należy do najbardziej cenionych i lubianych rajdów samochodowych w naszym kraju. Rywalizacja na trudnych górskich trasach zawsze dostarcza mnóstwa emocji i uchodzi za jedną z najbardziej wymagających w rajdowym kalendarzu.
Warto wspomnieć, że w gronie zwycięzców beskidzkiego klasyka znalazły się tak znakomite nazwiska jak: Sobiesław Zasada, Błażej Krupa, Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Janusz Kulig, Robert Gryczyński, Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz czy Bryan Bouffier.
Tegoroczny, 68. już Rajd Wisły ponownie był jedną z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Oprócz tego, na beskidzkich trasach o punkty walczyli uczestnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (HRSMP), Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP) oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska (RSMŚl).
Nie zabrakło w nim mieszkańca Kaniowa, Łukasza Goduli w parze z pilotem, Danielem Nowakiem - Zespół Rajdowy KosBud - Peugeot 208 1.2 VTi. Nie zawiedli oni ani swoich kibiców, ani sponsorów (KOSBUD Kopalnia Wapienia Leszna Górna, JAMMAK2 Termofasada Kaniów, Kowax 2Brally Racing, KOWAX - Max for welding, 2Brally, Autotest, Rozmus Photography) i pewnie zwyciężyli w klasie RallyN3.
Do góry