Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Sukcesy zawodniczek UKS The Best Bestwinka

23. 09. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 737
IMG 20230916 122014IMG 20230916 130051IMG 20230916 130005W sobotę, 16 września, w Łaziskach Górnych został rozegrany I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatek i Skrzatów oraz Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Barwy naszego klubu reprezentowały 3 zawodniczki. W kategorii Skrzatek (rocznik 2015 i młodsi) Zuzanna Kędzior i Julita Gawęda, a w kategorii Żaczek (rocznik 2013 i młodsi) Zofia Lach.
W kategorii Skrzatek Zuzia i Julitka były bekonkurencyjne i wygrały wszystkie swoje mecze, gdzie przebrnęły przez spotkania w grupach – systemem każdy z każdym, a następnie przez półfinały, gdzie również nie dały szans swoim rywalkom. Ze względu na to, że zwycięzca turnieju mógł być tylko jeden, dziewczyny w finale musiały zmierzyć się ze sobą. Po bardzo zaciętej i stojącej na wysokim poziomie grze, zakończonej wynikiem 1:3, Julitka Gawęda musiała uznać wyższość Zuzi Kędzior.
Bardzo dobry występ zanotowała również Zosia Lach w kategorii Żaczek, która została sklasyfikowana niedaleko podium, bo w przedziale miejsc 5-6 (na 20 występujących zawodniczek z całego województwa śląskiego).
Julitka, Zuzia i Zosia są zawodniczkami UKS The Best Bestwinka, a ich trenerką jest Dagmara Sikora.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst i zdjęcia: Grzegorz Lach
Do góry