Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Uwaga Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi!

23. 02. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1489
UWAGA Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi - możecie jechać autobusami Komunikacji Beskidzkiej za darmo, Kolejami Śląskimi za 1 zł.
Na podstawie informacji otrzymanej od organizatora przewozów tj. Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego (Komunikacja Beskidzka) informuję, że na ten moment upoważnieni  do ulgi są Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi, którzy legitymują się stosowną legitymacją (II stopnia, srebrną) w zakresie oddanych dla mężczyzn co najmniej 12 litrów i dla kobiet 10 litrów krwi na podstawie legitymacji oraz stosownego zaświadczenia wydanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, prostej adnotacji lub informacji, że taka ilość została rzeczywiście oddana.
Przejazdy bezpłatne przysługują ponadto wszystkim pozostałym osobom w dniu, w którym oddały krew, na podstawie zaświadczenia wydanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MON lub Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA.
Stosowny dokument należy przedstawić kierowcy podczas wsiadania do pojazdu. Ulga w wysokości 100% obowiązuje wyłącznie na bilety jednorazowe.
Dzięki uchwale podjętej w listopadzie 2022 r. przez Zarząd Województwa Śląskiego honorowi dawcy krwi otrzymali bezterminową ofertę specjalną na przejazdy pociągami spółki Koleje Śląskiego.
Krwiodawcy posiadających tytuł „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, który nadawany jest przez Ministra Zdrowia, po oddaniu co najmniej 20 litrów pełnej krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników mają dożywotnie zniżki na przejazdy pociągami spółki Koleje Śląskie.
Zryczałtowane opłaty za bilet dobowy sieciowy wynoszą 1 zł, a bilet miesięczny sieciowy imienny jest w cenie 10 zł. Podstawą do skorzystania ze zniżki jest okazanie legitymacji „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
Oferta obowiązuje na całym obszarze obsługiwanym przez Koleje Śląskie z wyłączeniem odcinka Trzebinia – Kraków oraz Sucha Beskidzka – Zakopane.
Do góry