Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Piłkarski Mikołajkowy maraton zakończony

22. 12. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2208
Na boiskach w Katarze rozgrywane są mecze o Mistrzostwo Świata, o tytuł najlepszej reprezentacji piłkarskiej na świecie. Pewno wszyscy występujący tam zawodnicy zanim założyli reprezentacyjne koszulki uczestniczyli w turniejach na swoim osiedlu, w wioskach, miastach, powiatach. Nie inaczej było z Maciejem Sadlokiem z sąsiednich Dankowic, reprezentantem Polski i zawodnikiem, m.in. Ruchu Chorzów i Wisły Kraków. Piłkarskie przedszkole uczestniczące w sobotnim Turnieju Skrzatów miało szczęście zobaczyć Pana Macieja w kaniowskiej hali, gdzie wraz ze swoim bratem, Wojciechem, miał pod opieką drużynę Szkółki Piłkarskiej „Sadi Soccer School Dankowice”. Być może za kilka lat dzisiejsze Skrzaty i Żaki również zostaną reprezentantami Polski, czego im z całego serca życzymy.
To właśnie Skrzaty rozpoczęły cykl VII Turniejów Mikołajkowych zorganizowanych przez trenera koordynatora grup młodzieżowych przy LKS Przełom Kaniów. Podopieczni Czesława Jonkisza byli bezkonkurencyjni, i chociaż w tej grupie wiekowej nie prowadzi się klasyfikacji, wszyscy zawodnicy otrzymują złote medale, to jednakże zaznaczę, że kaniowska drużyna w składzie: Karol Schubert, Igor Droździk, Dominik Mynarski, Tomasz Trela, Jan Szynka, Mikołaj Pukas, Zuzanna Lindert, Szymon Lindert, Bruno Kupiec, Hanna Wróbel, Alicja Wróbel i Wiktor Markiel wygrała wszystkie mecze.
Po nich na boisko wyszły drużyny z rocznika 2014 i młodsi. Tutaj, oprócz drużyny gospodarzy, z naszej gminy wystąpiła jeszcze ekipa LKS Bestwina. W tym Turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się właśnie bestwinianie pokonując w finale po rzutach karnych Strefę Football Bronów. LKS Kaniów zajął 7 miejsce pokonując UKS 2 Kozy 2:1. Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Rychtę z LKS Bestwina, a najlepszym strzelcem został Radosław Gęboryś – 6 bramek.
LKS Kaniów: Kamil Wieczorek, Jakub Lorek, Mateusz Wróbel, Filip Bierski, Szymon Chromik, Julia Duda, Dominik Hoczek, Natalia Szynka, Mikołaj Ślęziak, Zofia Ślęziak, Mieszko Zając, Mateusz Ulczok, Dawid Troć, Mateusz Pudełko, Filip Rusin, Jan Jasek, Mateusz Ulczok, Milena Grudzień, Antonina Hanik, Alan Brzeźniak.
Zdjęcia z Turniejów:
Turniej Skrzatów i Żaków https://photos.app.goo.gl/3DevcghnShvqk8SE7
Turniej Orlików https://photos.app.goo.gl/7MDG3izmAZsHAroS7
Turniej Juniorów Młodszych https://photos.app.goo.gl/owJYsq7pkyjCJfuq5

W niedzielę Turniej Orlików i Juniorów Młodszych trwał aż do godz. 20.15. W Turnieju Orlików ponownie mieliśmy dwie drużyny z naszej gminy: LKS Kaniów i LKS Bestwina.
LKS Kaniów: Łukasz Przemyk, Tobiasz Kocur, Miłosz Zając, Karol Przybyła, Oskar Droździk, Leon Grasiak, Igor Pękala, Milena Prusicka, Bartosz Mitko, Jakub Kopiec, Tomasz Głąb, Kacper Gandor, Michał Fejdych, Jakub Haręża, Patryk Stefański, Nikodem Piesiur i Dawid Walczak.
LKS Bestwina: Dawid Biedroń, Kamil Turek, Miłosz Mędrowski, Konrad Dzięgiel, Amelia Pycia, Oliwia Pastor, Igor Majka, Sebastian Kuś i Kacper Nowak.
LKS Bestwina w meczu o trzecie miejsce zmierzył się z UMKS 3 Czechowice-Dziedzice. Po remisie w przepisowym czasie zarządzone rzuty karne i tutaj bestwinianie zwyciężyli 3:1.
W meczu finałowym LKS Kaniów miał za przeciwników UKS 2 Kozy. Po zaciętym meczu z 2:2 zrobiło się 2:4 na stronę UKS 2 Kozy i kaniowianie musieli się zadowolić drugim miejscem.
Najlepszym bramkarzem wybrano Ksawerego Oleksiaka z Zapory Wapienica, który grał rewelacyjnie we wszystkich meczach, a swój kunszt bramkarski pokazał kapitalnie broniąc rzuty karne.
Najlepszym strzelcem został Borys Jagosz z Kóz.
Najstarsi – Juniorzy Młodsi rozpoczęli swój Turniej o godz. 15.00. Aby wyłonić zwycięzców konieczne było rozegranie 15 meczów. Tutaj była tylko jedna grupa i mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Bezsprzecznie najlepsi w tej kategorii wiekowej okazali się kozianie, ale też mieli w swoich szeregach najlepszego strzelca, Bartłomieja Dudzika, który pokonał bramkarzy aż 20 razy i najlepszego bramkarza – Kacpra Sordyla.
LKS Kaniów zajął drugie miejsce i grał w składzie: Krzysztof Furczyk, Piotr Łysoń, Szymon Droździk, Fabian Rączkowski, Nikodem Czylok, Olaf Zborek.
Druga drużyna: Jakub Buczek, Max Staszczyk, Papla Mateusz, Kamil Distel, Olaf Żola, Konrad Krysiak zajęła miejsce 6.
Taki turniejowy maraton wymagał sporego wysiłku. Od rana do wieczora dwoił się i troił Mariusz Cupriak wspomagany przez trenerów i kierowników drużyn oraz rodziców. Jak zwykle dopisały mamy zawodników przekazując domowe ciasta oraz serwując kawę i herbatę. Kawę przekazała Palarnia Kawy WeCoffee, drożdżówki i ciasto dostarczyła również Cukiernia Asteria, ciągle krążył po hali Mikołaj rozdając słodycze, a na życzenie kaniowskich dzieci również paczki.
Mecze sędziowali: Rafał Choszczyk, Michał Mioduchowski i Adrian Damaz, opiekę medyczną sprawowali: Daniel Zużałek, Łukasz Hoczek i Tomasz Krysiak oraz Mariusz Cupriak. Specjalne podziękowania należą się również Panu Krzysztofowi Laszczakowi.
Grzegorz Wieczorek, oprócz dopingowania kaniowskim drużynom jako prezes LKS Kaniów dokonywał otwarcia poszczególnych Turniejów i uczestniczył w ceremonii wręczania nagród.

Do góry