Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Podsumowanie IX Memoriału Andrzeja Cichowskiego

22. 11. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1588
Gdyby nie pandemia w 2020 roku, rozegrany 27 listopada w kaniowskiej hali Memoriał Andrzeja Cichowskiego byłby Jubileuszowym, tymczasem nosił on kolejną cyfrę IX.
Pełne trybuny, żywiołowy doping, burzliwe oklaski, niesamowite emocje – takiej atmosfery mogą tylko pozazdrościć nasze drużyny seniorskie. W ramach IX Memoriału Andrzeja Cichowskiego swoje turnieje rozegrały drużyny żaków i trampkarzy, wszak patron, Andrzej Cichowski, jako prezes KS Bestwinka ogromny nacisk kładł na szkolenie dzieci i młodzieży, a wzięły w nich udział LKS Pasjonat Dankowice, LKS Bestwina i KS Bestwinka.
Zanim młodzi zawodnicy rozpoczęli walką o każdą piłkę i zdobycie jak największej ilości bramek odbyło się uroczyste otwarcie Memoriału, a wziął w nim udział wójt, Artur Beniowski, który w swoim słowie wstępnym życzył uczestnikom przede wszystkim walki fair play, tak aby żadnemu z zawodników nie przytrafiła się kontuzja no i żeby zwyciężyli najlepsi w swoich kategoriach wiekowych. Uroczystego otwarcia Memoriału dokonała żona śp. Andrzeja Cichowskiego, Pani Anna Cichowska, a na trybunach towarzyszyła jej córka, Pani Renata Cichowska – Gaździak oraz wnuki.
Sylwetkę śp. Andrzeja Cichowskiego przypomniał Jerzy Zużałek, pełniący rolę konferansjera oraz fotoreportera. Zdjęcia TUTAJ
Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” 2 x 15 minut. Strzelono sporo bramek. W kategorii żaków nie prowadzono klasyfikacji drużynowej, wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale i słodycze, a w ceremonii dekoracji uczestniczyli: Pani Anna Cichowska, prezes KS Bestwinka, Tadeusz Wróbel i z-ca prezesa, Artur Bieroński.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Dawida Biedronia z LKS Bestwina, najlepszym bramkarzem został Szymon Górski z LKS Pasjonat Dankowice, a królem strzelców Konrad Dzięgiel z LKS Bestwina.
W kategorii trampkarzy pierwsze miejsce zajęli gospodarze turnieju, KS Bestwinka, drugie miejsce przypadło LKS Bestwina (tyle samo punktów co trzecia drużyna, taki sam stosunek bramek, ale więcej zdobytych), trzecie LKS Pasjonat Dankowice.
Aby wyłonić króla strzelców konieczne stało się rozegranie serii rzutów karnych, które bronił najlepszy bramkarz turnieju, Kajetan Kopeć z LKS Bestwina. I trzeba przyznać, że przyznanie mu tego tytułu było jak najbardziej uzasadnione, ponieważ wiele tych strzałów obronił i konieczne było rozegranie kilku ich serii. A o koronę króla strzelców walczyli zawodnicy KS Bestwinka: Mikołaj Kowalski i Marek Witek, ostatecznie statuetka króla strzelców przypadła Markowi Witkowi. Najlepszym zawodnikiem wybrano Jana Piwowarskiego z LKS Pasjonat Dankowice.
Prezes, Tadeusz Wróbel, podsumowując zmagania młodych piłkarzy podziękował wszystkim za udział, Pani Annie Cichowskiej za obecność i czynny udział w otwarciu i zakończeniu Memoriału, drużynom za wolę walki, trenerom za znakomite przygotowanie zawodników, kibicom za wspaniałą atmosferę na trybunach. Osobne podziękowania zostały skierowane do trenera KS Bestwinka, Waldemara Fludera, za jego zaangażowanie i zorganizowanie tego IX Memoriału. Podziękowania należą się również Łukaszowi Wojsławowi, który sędziował wszystkie rozegrane w czasie Memoriału mecze.
Turniej został dofinansowany z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji zadania publicznego „Upowszechnianie piłki nożnej w sołectwie Bestwinka”. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Urząd Gminy Bestwina.

Do góry