Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wieczór z Pieśnią Patriotyczną w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kaniowie

22. 11. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1807
Z bardzo ciekawą propozycją wystąpiła do mieszkańców Kaniowa społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie. W jej imieniu Pani dyrektor, Agata Szypuła, wystosowała do rodziców uczniów, stowarzyszeń i organizacji działających w Kaniowie zaproszenie do udziału w Wieczorze z Pieśnią Patriotyczną, wspólnego śpiewu z Orkiestrą Dętą Gminy Bestwina, wysłuchania informacji przygotowanych przez uczniów pod okiem swoich wychowawców, podziwiania prezentacji, występów chóru szkolnego i zespołu tanecznego. Zdjęcia TUTAJ
Wszystkich przybyłych do hali sportowej w środę, 16 listopada, przywitała Pani dyrektor, Agata Szypuła. Na początek wysunęła znaną ogólnie tezę, że dla wielu mieszkańców Polski słowo „patriotyzm” jest coraz mniej modne, ale uczniowie kaniowskiej szkoły udowodnią, że bardzo kochają naszą Ojczyznę i zaprosiła do czynnego i żywego uczestnictwa w lekcji historii przygotowanej przez tę młodzież na środowy wieczór.
Po tym słowie wstępnym zaprezentował się chór szkolny prowadzony przez Panią Urszulę Szkucik – Jagiełkę, a na parkiecie pojawił się zespół taneczny, który zaprezentował układ przygotowany przez Panią Kingę Korzeń.
W bloku historycznym przygotowanym przez Panią Iwonę Ciepielę uczniowie przedstawili przebieg walki Polaków o wolność, przypomnieli historię ustanowienia w dniu 11 listopada Święta Niepodległości, a następnie przedstawiali najbardziej znane pieśni patriotyczne prezentując informacje, których wielu uczestników nie znało. Po każdej prezentacji jednej z pieśni Orkiestra grała dany utwór a dwoje solistów: Agnieszka Sysło i Konrad Piesiur prowadziło i pomagało śpiewać wszystkim obecnym w hali sportowej. I trzeba przyznać, że co jak co, ale pieśni patriotyczne umiemy i ich śpiewanie całkiem dobrze nam wychodzi. A kiedy już przyszło zaśpiewać Rotę czy Mazurka Dąbrowskiego to można się było poczuć jak na Stadionie Śląskim przed najważniejszym meczem reprezentacji Polski.
Na zakończenie Wieczoru z Pieśnią Patriotyczną Pani dyrektor podkreśliła, że nasi uczniowie żyją i mogą się uczyć w wolnej Polsce, ale są również z nami dzieci ukraińskie, które marzą o wolności, dlatego też ta lekcja, jaką był ten Wieczór, jest jeszcze bardziej cenna.
Pani dyrektor podziękowała z imienia i nazwiska tym wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Wieczoru z Pieśnią Patriotyczną: Urszuli Szkucik – Jagiełka i Orkiestrze Dętej Gminy Bestwina z siedzibą w sołectwie Kaniów, uczniom – narratorom tej wieczornej lekcji historii przygotowanej przez Panią Iwonę Ciepiela, Dorocie Kóska – Beniowskiej za przygotowanie uczniów i biało – czerwonych kotylionów wraz z samorządem uczniowskim, Pani Bożenie Mleczko i Szkolnemu Kołu Wolontariatu, Rodzicom, którzy przygotowali ciasta na stoły, Katarzynie Nawrockiej za przygotowanie prezentacji multimedialnej, Paniom: Jadwidze Gajer, Anecie Goduli, Katarzynie Hesek, Elżbiecie Stec za przygotowanie dekoracji, Kindze Korzeń za przygotowanie występu zespołu tanecznego, chórowi szkolnemu, Tadeuszowi Szkucie, Arkadiuszowi Czai i Tadeuszowi Bodzkowi za przygotowane hali i budowę sceny, Paniom z obsługi administracyjnej: Jowicie, Joannie, Monice, Kasi, Basi, nie tylko za pilnowanie, aby wszystko było zapięte na przysłowiowy „ostatni guzik”, ale również za przygotowanie herbatki jesienno – rozgrzewającej serwowanej wraz z wypiekami rodziców wszystkim uczestnikom.
Pani dyrektor zaznaczyła, że swój udział ma praktycznie cała Rada Pedagogiczna i cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.
Na zakończenie tego udanego wieczoru Pani dyrektor podkreśliła, że „takie spotkanie są bardzo ważnym elementem integrującym lokalną społeczność. Ciągle doskonalimy się w tych wspólnych działaniach, ale myślę, że dzisiaj właśnie przedstawiciele różnych pokoleń pokazali, że młodzież dla nas jest bardzo ważna, bo jest przyszłością naszego narodu. Dziękuję bardzo Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, że przyszły w strojach ludowych, że pięknie się na Was patrzy i że pielęgnujecie tradycję.”
Dziękując uczestnikom za udział, Pani dyrektor wypowiedziała życzenie, abyśmy dalej żyli w wolnej Ojczyźnie.
Do góry