Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze wyłoniły najlepszych

22. 09. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2262
 
 
 
 
 
 
 
W sobotę, 17 września, na głównym oraz rezerwowym boisku w Bestwinie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, podczas których strażacy zademonstrowali pokaz swojej sprawności, a wzięły w nich udział jednostki straży pożarnej z gminy Bestwina. Rywalizacja została przeprowadzona w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Zasady klasyfikacji końcowej niezmienne są od lat: na końcowy wynik składa się suma punktów uzyskana przez poszczególne jednostki w obu konkurencjach, przy czym zwycięża jednostka, która zdobywa ich najmniejszą liczbę (suma uzyskanego czasu w sekundach przy założeniu, że 1 sekunda = 1 punkt oraz punktów karnych przyznawanych za nieprawidłowe wykonanie ćwiczeń). W klasyfikacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest trochę inaczej, zwycięża ta, która uzyska najwięcej punktów. Oprócz tego strażacy uczestniczyli w pokazie musztry, która była oceniana odrębnie, a nagrodą dla najlepszych Puchary Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Bestwinie. Zdjęcia TUTAJ
Uczestniczyły cztery męskie drużyny z OSP Bestwina, Bestwinka, Janowice, Kaniów, jedna drużyna kobieca - OSP Bestwinka, jedna drużyna dziewcząt w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP) z OSP Janowice oraz cztery MDP chłopców.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja powołana przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, a sędzią głównym był mł. bryg. Witold Biela.
Zawody rozpoczęły się od meldunku złożonego przez przedstawiciela gospodarzy, OSP Bestwina, Łukasza Pasierbka, o gotowości do rozpoczęcia rywalizacji. Wszystkie drużyny ustawiły się w szeregach, a wśród gości, oprócz komisji sędziowskiej, byli: Stanisław Nycz – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej, wiceprezes: Zygmunt Łukoś, jednocześnie prezes Zarządu Gminnego, skarbnik Zarządu Oddziału Powiatowego, Krzysztof Kuś (prezes OSP Mazańcowice – wraz z Grzegorzem Gawędą i Dariuszem Wróblem oceniali musztrę), komendant gminny, Grzegorz Owczarz, przedstawiciele Urzędu Gminy: Arkadiusz Maj – sekretarz gminy Bestwina i Halina Grygierzec – pełnomocnik wójta ds. Obrony Cywilnej i Ochrony Informacji Niejawnych.
Wśród mężczyzn zwyciężyła OSP Bestwinka przed OSP Kaniów, trzecie miejsce przypadło OSP Janowice, czwarte OSP Bestwina.
Wśród kobiet sama ze sobą rywalizowała drużyna OSP Bestwinka i swoje zadanie wykonała z pełnym zaangażowanie zbierając brawa licznej widowni, podobnie jak MDP z OSP Janowice.
W kategorii chłopców najlepsza była MDP OSP Kaniów, drugie miejsce zajęła OSP Janowice, trzecie OSP Bestwinka.
W mustrze dorosłych Puchar Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Bestwinie odebrała OSP Janowice, a wśród MDP, OSP Kaniów.
Męska drużyna OSP Bestwinka: Dominik Czernecki, Michał Bieroński, Kamil Kóska, Michał Ryś, Błażej Tomanek, Damian Tomanek, Daniel Merta, Krzysztof Zelek, Dawid Englart.
Żeńska drużyna OSP Bestwinka: Agnieszka Kowalczyk, Patrycja Stanclik, Monika Czader, Magdalena Sobańska, Klaudia Tomanek, Wioleta Gawęda, Wioletta kapustka, Barbara Ślosarczyk, Michał Ryś (obsługa motopompy), Paulina Gizińska.
MDP OSP Janowice: Zofia Drapa, Oliwia Sacher, Wiktoria Sacher, Weronika Dziadek, Daria Formas, Karolina Damek, Marika Frączek, Patrycja Dziadek, Martyna Jordanek.
MDP OSP Kaniów: Julianna Rączkowska, Konrad Krysiak, Maksymilian Staszczyk, Liliana Kłoda, Wojciech Szafarczyk, Jakub Kowalik, Nikodem Kłoda, Zuzanna Famułka, Rafał Janeczko, Ryszard Polus.
Zwycięzcy Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych będą reprezentować naszą gminę w Powiatowych Zawodach, które odbędą się 1 października w Bestwinie.
Do góry