Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bananowcy zwyciężają w Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta i Radnych Powiatowych z Gminy Bestwina

22. 08. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 808
Dwukrotnie przekładany w końcu doszedł do skutku …. Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta i Radnych Powiatowych z Gminy Bestwina odbył się w niedzielę, 28 sierpnia, w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie.
Uczestników przywitał, przedstawił regulamin, przeprowadził losowanie i czuwał nad przebiegiem rozgrywek kierownik Referat Sportu i Promocji, Piotr Kine, a towarzyszył mu radny Rady Powiatu Bielskiego, Łukasz Pasierbek. Finałowe rozgrywki obserwował i uczestniczył w ceremonii wręczania nagród wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski. Zdjęcia TUTAJ
Zgodnie z regulamin w Turnieju udział wzięło 8 par, w tym jedna żeńska, którą tworzyły siostry bliźniaczki, Kamila i Kinga Pobereszko, mieszkanki Bielska-Białej. Ubiegłoroczni finaliści brali udział również w tym roku i byli rozstawieni, a mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Pary, które zajęły czwarte miejsca w poszczególnych grupach walczyły o miejsca 7 – 8, trzecie miejsca o pozycje 5 – 6 itd.
W meczu o trzecie miejsce spotkali się BAD BOYS (Tomasz Cibor, Paweł Chrustek) i Lamusy (Dawid Karaś, Marcel Herok). Tę walkę wygrali Dawid i Marcel i to oni zajęli trzecie miejsce. Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznym Turnieju BAD BOYS zajęli drugie miejsce, a Lamusy trzecie.
W meczu finałowym zmierzyli się OLDBOYS z Czechowic-Dziedzic (Tomasz Ryt, Daniel Pawlik) i mieszkańcy Rybnika - BANANOWCY (Marcin Harazim, Dawid Adamczuk). Tę rywalizacje wygrali BANANOWCY.
Końcowa klasyfikacja:
1. BANANOWCY
2. OLDBOYS
3. Lamusy
4. BAD BOYS
5. Old Masters
6. KOMANDOFOKI
7. Pobereszko Team
8. Mateusz i Maciek
Należy podkreślić wysoki poziom rozgrywek, więcej niż w ubiegłym roku było meczów z tie-break’ami, co powodowało wydłużenie czasu trwania Turnieju, ale potwierdzało jednocześnie wyrównaną, stojącą na wysokim poziomie walkę. Warte podkreślenia jest również to, że mecze sędziowali zawodnicy, którzy akurat nie rozgrywali swoich meczów. To dobre rozwiązanie i uczestnicy wiedzieli o nim już w trakcie zapisywania się do zawodów, dlatego nie było żadnych protestów, wszyscy mieli jednakowo przypisane takie role.
O właściwe nawodnienie zawodników, uzupełnianie kalorii zadbali Iwona i Sławek z punktu gastronomicznego „Żwirek”, fundatorami nagród były Wydziały Promocji i Sportu Powiatu Bielskiego i Gminy Bestwina, wójt Artur Beniowski oraz radni powiatowi: Jan Stanclik, Łukasz Pasierbek i Grzegorz Gawęda.
Do góry