Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaproszenie na spotkanie z pisarzem

08. 10. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4454
 Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Od Pisarza do Bibliotekarza".
Tym razem gościem będzie Michał Jagiełło.

Ur. 23. VIII. 1941 r. w Janikowicach, pisarz,poeta i publicysta, alpinista; wspinaczki w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Pamirze, górach Turcji; ratownik GOPR i TOPR, 1972-1974 naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR, były wiceminister i dyrektor Biblioteki Narodowej.
Jego dorobek to: opowiadania i powieści o współczesnej tematyce psychologiczno-obyczajowej (Hotel klasy lux), Bez oddechu, Studnia, których tłem jest najczęściej górski krajobraz (Obsesja i inne góry; Trójkątna turnia, Za granią grań, Jawnie i skrycie) ; publicystyka górska, m.in. książki o ratownictwie tatrzańskim: Wołanie w górach, Gałązka kosodrzewiny, współautor pracy Tatry w poezji i sztuce polskiej.
(Zbójnicka sonata)
Inne utwory:
Zbójnicka sonata, Sosna i pies, Goryczka i słodyczka.
Spotkanie odbędzie się w dniu 17 października o godz. 16.00, będzie możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu.Do góry