Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Tomasz Jęrzejko zakończył sezon dobrym wynikiem

21. 10. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 155
UBUB4UB2UB3W tym roku po raz 15 został zorganizowany bieg dookoła węgierskiego Balatonu nazywany NN Ultrabalaton. Wziął w nim udział janowiczanin, Tomasz Jędrzejko. Poprosiłem Pana Tomasza o wrażenia z tego morderczego biegu i zamieszczam je poniżej:
Ultrabalaton rozgrywany był na dystansie 216 km. Trasa prowadziła przez malownicze wsie i miasteczka położone wokół Balatonu, największego jeziora w środkowej Europie. W zawodach wzięło udział ponad 350 biegaczek i biegaczy z całego świata, a na linie mety dotarły 202 osoby. Pokonanie dystansu zajęło mi 22 godziny 30 minut i 39 sekund i pozwoliło na zajęcie 12. miejsca w klasyfikacji generalnej. To także 6. wynik wśród wszystkich Polaków, którzy biegali tam w ciągu ostatnich 15 lat. I choć jestem z tego startu bardzo zadowolony, to czuję, że stać mnie na więcej i jeszcze kiedyś tam wrócę.
Zawodami na Węgrzech kończę udany sezon 2021, rozpoczynam krótkie roztrenowanie a kolejne wyzwania już niebawem.
Pozdrawiam serdecznie!
Tomasz J.
PS Kolejny raz mogę napisać, że Pan Tomasz jest prawdziwym ambasadorem gminy Bestwina i powiatu bielskiego, ich loga są centralnie umieszczone na koszulce zawodnika. W tym biegu doszło jeszcze jedno logo, a mianowicie Związku Zawodowego „KADRA” przy PG SILESIA, który wsparł Pana Tomasza.
Do góry