Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zawody wędkarskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

21. 05. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 227
Wybór akwenu „Miasteczko” do przeprowadzenia Zawodów Wędkarskich z okazji Dnia Dziecka okazał się niezwykle trafny. Jest to akwen, nad którym można wyznaczyć bardzo bezpieczne stanowiska, jest parking, ale najważniejsze dla wędkarzy są oczywiście ryby, a te raczej nie zawiodły, chociaż nie wszystkim udało się coś złowić. W poprzednim miejscu, czyli na akwenie „Oczko”, królowały sumiki, tutaj kilku młodym wędkarzom udało się złowić karpia, a Kacper Gandor wyciągnął z wody 3 sztuki powtarzając za każdym razem „jest forma, jest forma, jest forma”.
Na listę uczestników wpisało się 53 wędkarzy, nie przeszkodziła im deszczowa pogoda, a nawet można napisać, że zostali oni nagrodzeni słoneczkiem, które wyszło zza chmur w czasie trwania łowienia i znów się schowało na sam koniec zawodów.
Prezes Stowarzyszenia, Roman Sas, przywitał wszystkich uczestników zawodów, ich dziadków, rodziców, rodzeństwo i życzył udanych połowów. Zdjęcia TUTAJ
Po losowaniu stanowisk odbyło się nęcenie i łowienie. Najlepiej ta sztuka udała się Kacprowi Gandorowi, którego zdobycz ważyła 4,68 kg, co jest bardzo dobrym wynikiem. Drugie miejsce przypadło Kacprowi Tomankowi – 1,97 kg. Niemałe uznanie u swoich koleżanek i kolegów zdobył Michał Papla, zresztą podziwiali go również starzy wyjadacze z kilkudziesięcioletnim stażem wędkarskim. Siatka z rybami przyniesiona przez Michała była pełna drobnicy. Gdyby chodziło o ilość złowionych ryb Michał byłby bezapelacyjnym zwycięzcą. Jego ryby ważyły 1,31 kg, a trzeba zaznaczyć, że pojedyncze sztuki ważyły przeważnie po około 30 gramów. Zajął on trzecie miejsce. Czwarty był Kozak Witold – 1,28 kg, piata Maja Tomanek – 1,23 kg, szósty Oskar Krawczykiewicz – 1,00 kg. Pełna lista zawodników, którzy złowili chociaż jedną sztukę pod artykułem.
Każde dziecko otrzymało drożdżówkę i soczek ufundowane przez Cukiernię „Asteria” – Państwo Byrscy, soczki ufundowała również Grupa Maspex Sp. z o.o. z Tychów. Nagrody rzeczowe przekazali: Kontakt – Simone z Czechowic-Dziedzic, sklep Bogmar z Kaniowa, firma Robinson z Bielska-Białej, Bekar z Czechowic-Dziedzic (Dariusz Janiszewski) i Artur Dorobisz.
Gminny Ośrodek Kultury oprócz zasponsorowania nagród rzeczowych przekazał również ceramiczne ryby, które zostały wykonane w GOK-u i wręczone jako puchary i w formie medali najlepszym zawodnikom.
Każde dziecko otrzymało nagrodę. Jeśli nie była to nagroda za złowione ryby to należała się za wczesną pobudkę, przemoczone buty, wytrwałość i uśmiech na twarzy, za czas spędzony w dobrym towarzystwie i na świeżym powietrzu.
Prezes, Roman Sas, pogratulował wszystkim zwycięzcom, podziękował za udział pozostałym zawodnikom, opiekunom za czas spędzony nad akwenem i opiekę nad młodymi wędkarzami. Podziękowania popłynęły również do sponsorów oraz wszystkich osób zaangażowanych w ich sprawne przeprowadzenie. Uczniom życzył wysokich ocen na świadectwach, udanych wakacji, rodzicom dużo odpoczynku na łonie natury.
 
1 Gandor Kacper 4,68
2 Tomanek Kacper 1,97
3 Papla Michał 1,31
4 Kozak Witold 1,28
5 Tomanek Maja 1,23
6 Krawczykiewicz Oskar 1,00
7 Kopeć Antoni 0,71
8 Tomaszek Dominik 0,61
9 Czorny Mateusz 0,54
10 Kózka Adam 0,47
11 Tomanek Antoni 0,45
12 Beniowski Stanisław 0,38
13 Kózka Amelia 0,35
14 Hobrzyk Norbert 0,33
15 Zbijowski Jakub 0,33
16 Troć Milena 0,33
17 Zbijowski Wojciech 0,22
18 Kotas Wiktoria 0,22
19 Laszczak Nataniel 0,19
20 Mirecki Adam 0,15
21 Komór Sebastian 0,12
22 Tomaszek Damian 0,10
23 Faruga Wojciech 0,07
24 Krawczykiewicz Olaf 0,05
25 Zbijowska Kinga 0,03
26 Kamieńska Zuzanna 0,03
Do góry