Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Przegrana LKS Kaniów na inaugurację sezonu

21. 04. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 148
sppi1W rundzie jesiennej Zina Klasa okręgowa 2020/2021, grupa: śląska V - I (Bielsko-Biała-Tychy) sobotni przeciwnik LKS Przełom Kaniów, ZET Tychy, zajął 6 miejsce, a w 16 meczach zdobył 21 punktów. Występujący w grupie II LKS Kaniów w 18 meczach zdobył 9 punktów i zajął 10 miejsce.
Kaniowianie w pierwszej połowie nie byli nastawieni na grę ofensywną. Beniaminek skupił się raczej na szczelnej obronie, a swych szans upatrywał po składnych kontratakach. Skuteczny odpór długimi fragmentami meczu powodził się Przełomowi, choć wyjątek stanowi sytuacja z 10. minuty. Wówczas to tyszanie objęli prowadzenie po efektywnej oskrzydlającej akcji, sfinalizowanej dołożeniem "nogi" przez jednego z zawodników "Zetki".
Dużo ciekawego działo się po zmianie stron. W 60. minucie drużyna z Tychów podwyższyła rezultat, lecz to poniekąd podziałało mobilizująco na Przełom. Już 120 sekund później Tomasz Jacher w dogodnej sytuacji ostemplował słupek. Potem jednak kaniowianie musieli grać w "10, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Dariusz Siwiec. Mimo tego w 80. minucie Kamil Góra znalazł się w sytuacji sam na sam drużyny przeciwnej, lecz górą był ten drugi. W końcowych minutach spotkania tyszanie wykorzystali błędy ekipy z Kaniowa i zakończyli mecz z rezultatem 4:0.
– Wynik nie jest zbyt przyjemny dla nas, ale nie tracimy entuzjazmu. Musimy nadrabiać nasze braki w umiejętnościach zaangażowaniem i wolą walki. Była szansa w tym spotkaniu, aby powalczyć o coś więcej, ale w pewnym momencie coś przestało funkcjonować – mówi Tomasz Świderski, trener Przełomu.
ZET Tychy - LKS Kaniów 4:0
LKS Kaniów: Twardowski - Kubies (75' Siwek), Czulak, Zdeb, Klimczak, Ciućka, Grygierzec (60' Ćwiek), Faruga, Jacher, Góra, Maron (60' Ryszka)
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
Do góry