Punktował tylko LKS Bestwina

20. 08. 23
Odsłony: 1763

W Pisarzowicach spotkały się drużyny, które we wcześniejszych kolejkach nie zdobyły punktu, jednakże Pionier miał ich za sobą zaledwie dwie, dla Przełomu Kaniów mecz z gospodarzami miał być piątym z rzędu, przypomnę, że Kaniów wszystkie mecze rozgrywa na wyjazdach, co może być pewnym usprawiedliwieniem.
Pionier szybko ustawił sobie mecz. Już po 10 minutach osiągnął dwubramkowe prowadzenie. W 32. minucie Przełom Kaniów złapał kontakt, bramkarza gospodarzy zaskoczył Grzegorz Maron. Ostateczne słowo jednak należało do miejscowych, w 89. minucie ustalili wynik na 3:1.
LKS Pionier Pisarzowice – LKS Przełom Kaniów 3:1
LKS Kaniów: Owczarz Kamil, Ćwiek Dawid, Czulak Wojciech, Kóska Szymon, Faruga Marek (46' Szczypka Przemysław), Grygierzec Mateusz (75' Zdeb Łukasz), Góra Kamil, Woźniak Damian, Maron Grzegorz, Ciućka Patryk, Fluder Józef

KS Bestwinka rozgrywał derbową potyczkę z sąsiadami zza Łękawki, LKS Pasjonat Dankowice. I rozpoczął mecz bardzo dobrze, bo Szymon Tomala pokonał w 5 minucie bramkarza Pasjonata. Taki wynik utrzymywał się do 40 minuty, kiedy to Amadeusz Golik po raz pierwszy skapitulował po uderzeniu Mateusza Mazura. W 52 minucie ten sam zawodnik jeszcze raz zaskoczył Amadeusza, a w 79 minucie Wojciek Sadlok dokończył dzieła i mecz zakończył się wynikiem 3:1.
LKS Pasjonat Dankowice – KS Bestwinka 3:1
KS Bestwinka: Golik - Bieńko, Tomala, Prymula, Filipowicz, Jagosz (79' Skęczek), Kosmaty (84' Duda), Adamowicz, Olek, Wydmański (68' Bieroński), Wilmann (53' Radwański)

Konfrontacja Sokoła Wola z LKS Bestwina zostanie zapamiętana z nietypowego względu. Sędzia Jakub Kopczyk podyktował bowiem w sobotę aż 5 (!) rzutów karnych, z czego wykorzystanych zostały cztery. W pierwszej połowie padły dwie bramki, obie z rzutów karnych podyktowanych na korzyść LKS Bestwina, a celnie uderzali Gleindek i Skęczek. Po przerwie kolejnego karnego wykorzystał Makowski. Jedyny gol z akcji dla LKS Bestwina padł w 80. minucie, kiedy to Gleindek został idealnie obsłużony przez Szymona Święsa.
LKS Sokół Wola – LKS Bestwina 2:4
LKS Bestwina: Mioduszewski – Święs (87' K.Wójtowicz), D.Gacek, Gołąb, Makowski, Włoszek (82' Wilczak), Droździk, Patroń, Skęczek (80' Łuszczak), Gleindek, Wilczek (88' M.Wójtowicz).