Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kamila Wiśniewska startowała w I Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej

17. 07. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1710

KamilaWWczoraj odbyło się otwarcie I Młodzieżowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Turèianskich Teplicach na Słowacji. Znakomicie zaprezentowała się w nich uczennica Gimnazjum w Bestwinie, Kamila Wiśniewska. Zawodniczka Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej w kategorii W14 wywalczyła VI miejsce w paśmie KF, do podium zabrakło jej troszeczkę szczęścia.
Gratulacje!!! To kolejny sport, w którym mieszkańcy naszej gminy osiagają sukcesy.

Radioorientacja sportowa jest amatorskim sportem "mapy i kompasu", łączącym umiejętności biegu na orientację i poszukiwania kierunku nadającego radia. Jest to wyścig na czas, w którym zawodnicy używają mapy do biegu na orientację, kompasu magnetycznego i anten kierunkowych służących do poszukiwania nadajników radiowych. Reguły i międzynarodowe zawody organizowane są przez International Amateur Radio Union. Na całym świecie najbardziej znany jest pod akronimem z języka angielskiego ARDF (Amateur Radio Direction Finding) ale nazywany jest też radiolokacją sportową, radioorientacją sportową, radiosportem lub polowaniem na lisa.

Do góry