Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

IX Mini Triathlon o Puchar Starosty Bielskiego

08. 06. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3620
 Co roku na przełomie maja i czerwca odbywa się w Kaniowie mini triathlon o puchar starosty bielskiego. Jest to niezwykle wyczerpująca konkurencja, ale ciesząca się popularnością wśród zawodników okolicznych klubów, a także wśród zawodników uczestniczących w rozgrywanym równolegle turnieju kajak-polo. W tym roku wystartowało w nim 50 zawodników. Najpierw ubrani obowiązkowo w kapoki musieli przepłynąć około 150 metrów, by po wyjściu z wody ruszyć od razu do biegu przełajowego a następnie przepłynąć kajakiem 600 metrów dookoła akwenu, na którym swoje mecze rozgrywają kajak-poliści.
Nie zawiedli ubiegłoroczni laureaci. Wśród najmłodszych uczestniczek doskonale kolejny raz spisała się zawodniczka Gwarka Czechowic – Dziedzice Justyna Iskrzycka, wyprzedzając  swoje klubowe koleżanki Sylwię Oleksy i Adriannę Iskrzycką.
 Wśród mężczyzn zwyciężył również ubiegłoroczny triumfator, tym razem reprezentujący UKS Set Kaniów – Tomasz Molenda, drugi był Bogdan Sztuba z Kwisy, a na trzecim i czwartym uplasowali się zawodnicy UKS Set Arkadiusz Pilarz i Tomasz Kabut.
Wśród kobiet najlepsze były zawodniczki WTW Delfin Ślesin – Krystyna Nowacka i Justyna Turowicz, trzecia była Natalia Rożniakowska z Kwisy. Kwisa wystawiła doskonałą ekipę najmłodszych chłopców, gdzie wszystkie czołowe lokaty zajęli zawodnicy tego klubu: Nykiel Gracjan, Woźnicki Jakub, Dobrowolski Patryk.
Do góry