Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zawody wędkarskie dla dzieci

08. 06. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3793
 Kaniów, sobotni poranek, 7 czerwca, godz.7 rano. Na grobli akwenu "Miasteczko" zaroiło się od dzieci, które przyszły z rodzicami, dziadkami, starszym rodzeństwem. Zaproszenie do Dziecięcych Zawodów Wędkarskich o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy przyjęło 50 dzieci. Organizatorem zawodów była Sekcja Wędkarska LKS "Przełom" Kaniów a głównym sponsorem nagród Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność'80" KWK "Silesia".
Jak przystało na poważne zawody wszystko rozpoczęło się od przywitania dzieci przez kierownika Sekcji Mariusza Wojtuszka i złożenia dzieciom życzeń.Potem nastąpiło losowanie stanowisk oraz wręczanie słodkich upominków....Również na stanowiskach wędkarskich wszystko odbywało się na poważnie, a więc nęcenie, dobieranie właściwej przynęty i sprzętu, badanie gruntu.
Emocji było co niemiara, dziadkowie i rodzice sekundowali swoim pociechom, pomagali rozplątywać żyłki i zakładać wywijające się na wszystkie strony robaki.Zmagania z wędką, żyłką, spławikami i haczykami trwało do 11.30, kiedy to sygnał trąbki wezwał zawodników do ważenia swoich zdobyczy. I trzeba przyznać, że zwycięzca zawodów wygrałby niejedne "dorosłe" zawody wędkarskie, ponieważ waga wskazała 4,01 kg. Duże zainteresowanie wzbudził karp, który przesądził o tym, że to właśnie Piotr Kóska z wynikiem 4,01 kg zajął pierwsze miejsze w sobotnim wędkowaniu. Było i więcej karpi na haczykach innych dzieci, ale żaden z nich nie dorównał zdobyczy Piotra. Najczęściej na przygotowane przez dzieci  zanęty i przynęty kusiły się płotki, karasie i okonie...
Po dokładnym zważeniu wszystkich ryb Roman Sas odczytywał wyniki a kierownik Sekcji Mariusz Wojtuszek wraz z przewodniczącym Rady Gminy Jerzym Zużałkiem wręczali  pamiątkowe dyplomy, Puchary, a dzieci same wybierały sobie nagrody. I znów, jak przystało na poważne zawody, w akcie wręczania nagród uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: z-ca wójta gminy Bestwina Artur Beniowski oraz sołtys Marek Pękala.
I miejsce zajął Piotr Kóska - 4,01 kg, II miejsce - Artur Niemiec - 3,27 kg, III - Bartosz Prymula - 2,98 kg.Na kolejnych miejscach byli:Igor Hałas, Mateusz Kujawa, Bartosz Uflant, Gemma Hałas, Wojciech Tomaszczyk, Jakub Tomanek, Kacper Gawor(to pierwsza dziesiątka).
Do góry