Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Finisz GLSA

08. 05. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3873
 W najbliższą sobotę, 17 maja, po dwóch i pół miesiącach zmagań siatkarze uczestniczący w I edycji Gminnej Ligi Siatkówki Amatorów organizowanej przez  Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz portale internetowe WWW.janowice.glt.pl i WWW.gminabestwina.info rozegrają jej ostatni akt.
W finale wezmą udział najlepsze cztery drużyny wyłonione drogą dwustopniowych eliminacji: Lontex, Makowski Team, Orły Adama i Agropunkt.
Początek zawodów o godz. 9 a harmonogram rozgrywek przedstawia się następująco:
1.Lontex –  Makowski Team
2.Orły Adama  –  Agropunkt
3.Lontex  –  Agropunkt
4.Makowski Team  –  Orły Adama
5.Lontex  –  Orły Adama
6.Makowski Team  –  Agropunkt
O ostatecznym układzie miejsc w tabeli decydują punkty, stosunek setów (większa różnica wygranych setów), ilość małych punktów.
Mecze odbywać się będą do wygrania dwóch setów ( do 25 pkt; w przypadku trzeciego seta – tie break do 15 pkt.) Za wygrane spotkanie zalicza się drużynie 2 pkt za wynik 2:0, 1 pkt za wynik 2:1 oraz 0 pkt za przegraną.
Po zakończeniu rozgrywek odbędzie się oficjalne podsumowanie Ligi oraz dekoracja drużyn. Dla finalistów przewidziano następujące nagrody:
I miejsce – nagrody + dyplomy + statuetki
II miejsce – nagrody + dyplomy + statuetki
III miejsce – nagrody + dyplomy+ statuetki
IV miejsce – dyplomy + statuetki
Oprócz tego najlepszemu zawodnikowi wybranemu przez uczestników rozgrywek zostanie wręczona nagroda ufundowana przez przewodniczącego Rady Gminy Bestwina.
W klasyfikacji tej prowadzi Paweł Żelazny z Lontexu, nominowany 8 razy do tego wyróżnienia i już wiadomo, że to właśnie on odbierze z rąk przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Zużałka specjalną nagrodę. Do rozegrania zostało bowiem każdej z grających jeszcze drużyn po 3 mecze a żaden z konkurentów nie zdobył 6 nominacji, aby ewentualnie przeskoczyć Pawła, a on również uczestniczy w dalszym ciągu w rozgrywkach i ma szanse wzbogacić swoje konto.
Do góry