Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Podsumowanie kaniowskiej akcji krwiodawstwa

08. 04. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4462


W niedzielę przy kościele w Kaniowie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez HDK PCK Miasta i Gminy Czechowice - Dziedzice.
Do ambulansu zgłosiło się 30 osób a ostatecznie krew oddało 25, co pozwoliło uzyskać 11 litrów 250 ml tego najcenniejszego płynu, jakim jest krew.
   Klub HDK składa podziękowania księdzu proboszczowi Janowi Mamcarzowi za ogłaszanie akcji z ambony przez 3 niedziele z rzędu, a także za osobisty udział w akcji oraz pani Barbarze Węgrzyn za udostępnienie energii elektrycznej ze szkoły.

Pierwszy raz krew oddało 12 osób a wśród wszystkich dawców było 10 kobiet, z czego 8 oddało ją pierwszy raz. Wśród dawców, oprócz wspomnianego księdza proboszcza, można było zauważyć, m.in. sołtysa Marka Pękalę oraz przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Zużałka

Do góry