Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Protokół z Zebrania Wiejskiego w Kaniowie

15. 04. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4808

Otwarcia zebrania dokonał sołtys Marek Pękala, po czym przywitał zaproszonych gości: wójta Gminy Bestwina Artura Beniowskiego, zastępcę wójta Marcina Kanika, prezes KGW Mieczysławę Głombek, prezesa LKS „Przełom” Kaniów Grzegorza Wieczorka, przewodniczącego Rady Gminy Bestwina Jerzego Stanclika, radnych gminnych z Kaniowa Romana Pacygę i Łukasza Furczyka, przedstawicieli PG Silesia Szymona Adameckiego, Mariolę Mizerę, Macieja Kozaka, dyrektora CKSiR Grzegorza Bobonia, prezesa KOMBEST Wacława Waliczka.
Następnie sołtys przedstawił porządek zebrania wiejskiego:

1. Otwarcie zebrania
2. Przywitanie zebranych oraz zaproszonych gości
3. Przedstawienie porządku zebrania
4. Wybór sekretarza zebrania
5. Wybór komisji uchwał i wniosków
6. Odczytanie protokołu z poprzedniego zebrania (uchwały i wnioski)
7. Wystąpienie Wójta Gminy
8. Wystąpienie zaproszonych gości
9. Dyskusja i wolne wnioski
10. Odczytanie protokołu Komisji Uchwał i Wniosków
11. Zakończenie zebrania
Porządek ten został przyjęty jednogłośnie. Kolejnymi punktami zebrania były: wybór sekretarza oraz członków komisji uchwał i wniosków.
Na sekretarza obrad sołtys zaproponował Łukasza Furczyka, który wyraził zgodę na pełnienie tej funkcji. Do komisji uchwał i wniosków sołtys zaproponował Jerzego Zużałka, Adama Mikołajczyka i Grzegorza Wieczorka, którzy wyrazili zgodę na pełnienie funkcji. Kandydatury sekretarza obrad jak i członków komisji uchwał i wniosków zostały przez zebranych przyjęte jednogłośnie.
Ze względu na obecność gości z PG Silesia sołtys zaproponował, aby wystąpili oni przed wójtem gminy.
Szymon Adamecki z PG Silesia omówił szczegółowo eksploatację ściany 334 pod Kaniowem i wynikające z tego problemy na powierzchni. Zostało jeszcze 70 metrów tej ściany do miejsca, w którym nastąpi jej przezbrojenie. Aby go dokonać nastąpi 2 - miesięczna przerwa, front ściany zostanie przesunięty o 200 m i potem dalsza eksploatacja w kierunku zachodnim - jeszcze ok. 500 metrów wybiegu ściany. Potem przez rok nie będzie prowadzonej eksploatacji pod Kaniowem, zostanie ona wznowiona w 2017 roku. Eksploatacja powoduje skutki na powierzchni. Wpłynęło 20 wniosków o naprawę szkód górniczych, zawarto 15 ugód, 4 są w toku. Dokonano zabezpieczeń w obiektach publicznych: szkole, plebani, salkach katechetycznych, domu gromadzkim. Szkoła, przedszkole i hala będą jeszcze remontowane latem.  Do tej pory łącznie na roboty wydano 3 600 000 zł z czego: 2 380 000 na budynki publiczne,300 000 na budynki prywatne, 214 000 na przepompownie, 66 000 na rowy melioracyjne, 100 000 na kanalizację ul. Batalionów Chłopskich. Wykonano także prace w budynku LKS „Przełom” po ugodzie z Gminą. Na bieżąco prowadzone są obserwacje obiektów w Kaniowie. Mariola Mizera przedstawiła procedurę zgłaszania szkód. Po zgłoszeniu inspektor dokonuje oględzin budynku i robi protokół. Następnie spisuje się ugodę. Formę prac uzgadnia się z właścicielem. P. Łuczkowski zapytał czy będą prowadzone dalsze prace w budynku LKS. Maciej Kozak odpowiedział, że budynek jest dalej poddawany czynnikom eksploatacyjnym, więc kolejne ujawnione szkody będą naprawiane. Mieszkańcy pytali czy zgłaszać szkody od razu, czy czekać do końca eksploatacji. Szymon Adamecki powiedział, że najlepiej zgłaszać od razu. Jeszcze raz przedstawił procedurę zgłaszania szkód. Czas do naprawy to ok. 3 miesiące, z czego najdłużej trwa zrobienie dokumentacji kosztorysowej. P. Adamaszek powiedział, że prowadzi remont i otrzymał pismo z kopalni, że wystąpią szkody 3-go stopnia, ale nie ma jeszcze ugody. Maciej Kozak powiedział, że projektant musi zaprojektować odpowiednie dla danego stopnia szkód zabezpieczenia, a kopalnia dokona inwentaryzacji budynku. P. Brosz zapytał o obecną lokalizację czynnej ściany. Dyrektor Adamecki powiedział, że ściana przebiega z kierunku wschodniego na zachód, zatrzyma się 500 metrów przed drogą technologiczną, będzie 200 metrów przerwy i ruszy dalej w kierunku zachodnim. Sołtys i urząd gminy otrzymają uproszczone mapy eksploatacji. Eugeniusz Kóska powiedział o szkodliwości eksploatacji pod Goczałkowicami, zarzucił kopalni niszczenie tam środowiska naturalnego. Sołtys zwrócił uwagę, że jest na zebraniu wiejskim w Kaniowie i w tematach Kaniowa może zabierać głos. Dyrektor Adamecki zarzuty E. Kóski uznał za absurdalne i wyjaśnił zebranym szczegóły eksploatacji pod Goczałkowicami.  
Następnie sołtys zgodnie z porządkiem obrad odczytał protokół komisji uchwał i wniosków z poprzedniego zebrania. Sołtys poruszył sprawę jakości wody pitnej w Kaniowie, jej czystości oraz ciśnienia w sieci. Przypomniał zgłaszane do Urzędu Gminy przez Radę Sołecką wnioski i uchwały dotyczące poprawy istniejącego stanu sieci wodociągowej. Sołtys zwrócił uwagę mieszkańców na brak na zebraniu radnych powiatowych z terenu Gminy, a sporo spraw zgłaszanych przez mieszkańców i Radę Sołecką dotyczy powiatu (drogi, rowy, drzewa). Zaznaczył, że rada sołecka wystosowała pismo do Zarządu Dróg Powiatowych, w którym były zawarte wnioski dotyczące remontów. Następnie odczytał pismo, jakie otrzymał z Powiatu będące odpowiedzią na wnioski złożone przez radę sołecką. Reasumując, powiat dokonał wielu inwestycji i remontów w latach ubiegłych w Gminie Bestwina i na dalsze inwestycje nie posiada środków finansowych. Sołtys przedstawił zebranych relację z wizji lokalnej na ul. Dankowickiej, która dotyczyła odwodnienia tej drogi.  Sołtys zwrócił uwagę na niszczejący i zamknięty budynek stacji PKP w Kaniowie. Powiedział, że wójt powinien wystosować pismo do PKP z wnioskiem o remont budynku i udostępnienie go oczekującym na podróż. Przedstawił informację o odrzuceniu przez radnych uchwały powołującej fundusz sołecki na lata następne. Powiedział, że w roku bieżącym, 6 września, w Kaniowie odbędą się dożynki gminne. Zaapelował do gospodarzy i mieszkańców o mobilizację i uczestnictwo w imprezie. Sołtys poruszył też temat śmieci zalegających przy poboczach dróg. Powiedział, że nie rozumie, dlaczego dalej ktoś wyrzuca śmieci skoro wszyscy są objęci systemem odbioru, za który muszą płacić. Zaapelował o szanowanie porządku i środowiska i powiedział, że rada sołecka będzie czynić starania, aby zorganizować obywatelskie sprzątanie wsi.
Następnie głos zabrał wójt Gminy Artur Beniowski. Również zwrócił uwagę na brak radnych powiatowych na zebraniu, po czym odniósł się do wniosków z poprzedniego zebrania.  Powiedział, że wnioski dotyczące czyszczenia rowów, naprawy dróg, przycinania gałęzi są realizowane na bieżąco, a część prac została już wykonana. Wyczyszczony został kanał Ulgi oraz podniesiono jego wały, co poprawi bezpieczeństwo podczas nawałnic. Rozpoczęto również budowę kanału ulgi w rejonie cegielni w Bestwinie. Ma on złapać część wód płynących na Kaniów od stawów komorowickich.
Szukano chętnych do uruchomienia gabinetu stomatologicznego w Kaniowie. Niestety normy sanepidu nie pozwalają na jego otwarcie. Gmina wymieniła okna w budynku. Problemem jest brak pacjentów, obecnie zadeklarowanych jest 320 osób, a jeszcze niedawno było ich 500.
Ulica Głębokie została wyremontowana. Park wiejski przy ul. Grobel Borowa będzie zmodernizowany. Komunikacja PKS została usprawniona w godzinach rannych pod dojazdy do zakładów pracy, a po południu jest dostoswana do potrzeb uczniów wracających ze szkół.
Wójt powiedział, że zgodnie z ustawą o samorządzie radni są zobowiązani do utrzymywania kontaktu z mieszkańcami. Wszyscy radni udostępnili swoje numery telefonów, część adresy e-mail, niektórzy radni mają dyżury.
Harmonogram prac spółki wodnej został przedstawiony w lutym na zebraniu walnym, jest do wglądu u sołtysa oraz w Gminie.
Odwodnienie ul. Kóski będzie wykonane w ramach usuwania szkód górniczych.
Nagłośnienie hali sportowej i zakup kotar będzie zrobione w ramach budżetu szkoły.
Pilnowanie śluzy na kanale ulgi podczas nawałnic. Miało miejsce spotkanie z komendantem policji, w razie potrzeby będą wysyłane patrole.
Został wyczyszczony rów do posesji p. Miki oraz rów przy parkingu cmentarza.
Wójt powiedział, że z tych 31 wniosków zgłoszonych na poprzednim zebraniu jeden to priorytet dla sołectwa. Jest to wymiana azbestowej sieci wodociągowej. Wg kosztorysu koszt tego przedsięwzięcia to 6 mln zł. Inwestycja ta będzie miała miejsce dopiero wtedy, gdy gmina pozyska środki zewnętrzne. Niestety pomimo zapowiedzi rządu opóźniają się środki unijne, nie ma wytycznych do programu PROW, nie jest wiadome czy VAT będzie kosztem kwalifikowanym czy też nie. Jeżeli VAT nie będzie kwalifikowany to gmina złoży wniosek do WFOŚ o współfinansowanie tej inwestycji, które wynosi 50% kosztów, a procedura jest prostsza. Lecz potrzebny jest wkład własny, wynoszący ok 2 mln złotych. Z tego względu nie tylko Kaniów, ale inne sołectwa również będą musiały zrezygnować z części inwestycji. Powiedział, że podczas Komisji Rozwoju, która miała posiedzenie wyjazdowe, na stacji uzdatniania wody wszyscy radni uznali wymianę wodociągów za sprawę priorytetową. Sprawy bieżące będą realizowane, ale większe inwestycje muszą poczekać.  Następnie wójt powiedział, że 3 maja o godzinie 9 w kościele w Kaniowie będzie miała miejsce msza za ojczyznę, a później będzie przejście na cmentarz pod pomnik. Będą to gminne obchody święta Konstytucji 3-go maja. Trwają prace nad zmianą studium oraz planu zagospodarowania przestrzennego w gminie, miały miejsce spotkania z mieszkańcami. Projektowany most na rzece Białej połączy drogę technologiczną z obwodnicą BPTiL. Zostanie oddany do użytku za ok 2-3 lata. Śmieci, które są wyrzucane na pobocza, do rowów są sprzątane na bieżąco przez odpowiednie służby gminne, było ich już kilkaset kilogramów, ale mieszkańcy powinni sobie zdawać sprawę, że są to dodatkowe koszty mogące finalnie wpłynąć na podniesienie opłaty za odbiór odpadów dla wszystkich mieszkańców. Przeprowadzone zostały rozmowy z firmą zajmującą się odkomarzaniem i będzie to robione na terenie naszej gminy. Niestety skuteczność takiej akcji zależy również od tego czy zostanie ona przeprowadzona w gminach ościennych.
Następnie głos zabrał sołtys, który zwrócił uwagę na brak przedstawiciela Spółki Wodnej na zebraniu, ale dodał, że jeżeli będą pytania w tym temacie to on oraz p. Mirosław Kołodziejczyk postarają się na nie odpowiedzieć. Zwrócił się z prośbą do dyrektora CKSiR Grzegorza Bobonia o dostosowania sprzętów w parku wiejskim do małych dzieci. Poinformował zebranych, że 31 maja odbędą się wybory do Śląskiej Izby Rolniczej. Lokal wyborczy będzie w Bestwinie przy kościele. Uprawnieni do głosowania są rolnicy posiadający gospodarstwa powyżej 1 ha. Powiedział też, że osoby zainteresowane powinny składać wnioski do Lokalnej Grupy Rybackiej.
W dalszej części zebrania przystąpiono do dyskusji i składania wniosków przez mieszkańców.
Pan Brzeźniak zapytał, kiedy będzie wykonywany remont ul. Żwirowej. Wójt odparł, że został zrobiony przegląd dróg i u jego zastępcy jest do wglądu harmonogram prac w poszczególnych sołectwach. Pan Kozak złożył wniosek o punktowe oświetlenie ul. Łabędziej, jej poszerzenie i wykonanie mijanek, zabezpieczenie rowu obok jego posesji, wyremontowanie dalszego odcinka ul. Dankowickiej, postawienie przystanku autobusowego obok p. Stanoszka. Złożył także wniosek o niezapraszanie radnych powiatowych i nie witanie ich na imprezach organizowanych w Kaniowie.
Pan Kucz zapytał, czy jest wykaz osób nie płacących za śmieci w gminie. Wg niego to te osoby powinny sprzątać śmieci wyrzucane przy drogach. Złożył wniosek o dokończenie oświetlenia ul. Mirowskiej i Jawiszowickiej oraz o naprawę przystanku autobusowego przy Krzyżu na ul. Jawiszowickiej. Wójt odpowiedział, że za śmieci nie płaci mała grupa osób, są te same osoby, które nie płacą również innych podatków należnych gminie. 2 punkty świetlne na ul. Mirowskiej wykona energetyka w ramach przeprowadzanych tam remontów.
Grzegorz Wieczorek złożył wniosek o wyasfaltowanie parkingu przy siedzibie klubu LKS „Przełom” Kaniów. Zaapelował do wójta aby powrócić do tradycji obchodzenia świąt państwowych i kościelnych w poszczególnych sołectwach. Zabrał także głos w sprawie funduszu sołeckiego. Powiedział, że z kaniowskich radnych za jego uchwaleniem był tylko Łukasz Furczyk i poprosił Romana Pacygę o wyjaśnienie, dlaczego głosował przeciwko przyjęciu tej uchwały. Podziękował wójtowi za dobrą współpracę oraz koordynowanie remontu budynku LKS-u. Wójt odniósł się do sprawy funduszu sołeckiego. Powiedział, że w obecnej formie prawnej jest przeciwny jego powoływaniu i przekonywał do tego radnych. Wg wójta problem polega na tym, że raz podjęta uchwała będzie obowiązywała raz na zawsze, do tego rada sołecka nie może posiadać osobnego konta i samodzielnie rozliczać  przekazanych środków finansowych. Na sołectwo przypadłoby ok 23 000 zł i o podziale tych pieniędzy musiałoby zdecydować zebranie wiejskie, a pieniądze i tak rozliczałby urząd gminy. W dodatku te pieniądze pomnożone przez 4 sołectwa w gminie dają pokaźną kwotę, którą można wykorzystać, jako wkład własny do większych inwestycji.
Do słów wójta odniósł się Mirosław Kołodziejczyk, powiedział, że taki fundusz działa w większości gmin oraz że można by z niego etapami dokonywać np. wymiany sieci wodociągowej w Kaniowie. Dodał, że w jego opinii radni głosują jak im wójt każe. Złożył także wniosek o dokonanie nowelizacji uchwały Rady Gminy w sprawie Statutów sołectw. W jego opinii poprzednio konsultacje społeczne przeprowadzono nierzetelnie, a same statuty są ubogie w treści.
Wójt powiedział, że fundusz sołecki w Polsce posiada tylko 30% gmin, więc to nie jest większość, a po zmianie ustawy wiele z nich rezygnuje z tego instrumentu. W jego opinii nie dałoby się z tych środków finansować zadania tak dużego, jak wymiana sieci wodociągowej gdyż byłoby to w sprzeczności z ustawą o zamówieniach publicznych. Powiedział także, że konsultacje w sprawie zmiany statutów były robione zwyczajowo. Mirosław Kołodziejczyk powiedział, że sołectwo Kaniów przynosi spore wpływy do budżetu gminy i radni powinni wziąć to pod uwagę i zagłosować za wymianą sieci wodociągowej.
Pan Marek Englart złożył wnioski o ustawienie znaku zakazu wjazdu pojazdów powyżej 4,5 tony od strony Dankowic na ul. Jawiszowickiej. Dodał, że należy przypomnieć w publikacjach mieszkańcom gminy o zakazie wjazdu na wały przeciwpowodziowe za wyjątkiem pojazdów serwisowych.  Wójt powiedział, że w sprawie przejazdu ul. Jawiszowicką pojazdów ponadnormatywnych zwrócą się do starostwa oraz że dokonają przeglądu opinii na przejazd takich pojazdów. Sołtys dodał, że na wałach są ustawione zakazy wjazdu, ale faktem jest, że nie są przestrzegane. Do tego na wielu powiatowych drogach brakuje stosownego oznakowania.
Pan Edward Ochman złożył wniosek aby zobowiązać firmę BudTor do czyszczenia ulicy Krzywolaków oraz o wyczyszczenie rowu wzdłuż ulicy Krzywolaków. Zapytał wójta, czy będą wykonywane wjazdy na posesje. Wójt odparł, że wjazdy będą robione, zaś sołtys dodał, że już raz rozmawiał z panem Kosmatym o czyszczeniu tej ulicy.
Jedna z mieszkanek zapytała o metodę odkomarzania, czy będą zwalczane larwy czy dopiero dorosłe osobniki. Wójt powiedział, że jeżeli gminy ościenne zdecydują się na akcję odkomarzania to będą zwalczane larwy, a jeżeli sąsiednie gminy nie podejmą takiej akcji to gmina wykona tylko zwalczanie dorosłych osobników.
Pan Bodzek złożył wniosek o naprawienie poboczy na ul. Kóski. Pan Wojsław złożył wniosek o przycięcie gałęzi drzew i krzewów wzdłuż dróg.
Pan Misiewicz złożył wnioski o przegląd znaków drogowych na terenie gminy oraz o ustawienie punktu świetlnego na ul. Rybackiej pomiędzy posesją pana Maroszka i Kasarnią. Zapytał również wójta o wyniki ankiety w sprawie ograniczania niskiej emisji.  Wójt odpowiedział, że ankiet wpłynęło mało, ale zostanie stworzony program ograniczania niskiej emisji na lata następne. Z ankiet wynika, że największe zapotrzebowanie jest na wymianę pieców oraz montaż kolektorów słonecznych.  
Wniosek o ustawienie znaku „Skrzyżowanie” przed skrzyżowanie ul. Witosa z ul. Młyńską  złożył pan Marek Kobiela.
Pan Henryk Wilczek złożył wniosek, aby wykaszać na bieżąco pastwiska przy ulicy Rybackiej.
Pan Ochman powiedział, że remont i otwarcie budynku stacji PKP nie ma sensu, gdyż powstanie tam miejsce libacji. Lepiej zamiast tego zwrócić się do PKP o ustawienie wiat dla podróżnych na peronach. Poprosił też o spotkanie z radnym Łukaszem Furczykiem, który reprezentuje jego okręg. Radny powiedział, że termin potkania zostanie omówiony po zakończeniu zebrania.
Wójt również uznał remont budynku dworca za zbędny, natomiast koszt wiaty PKP szacuje na 300 tyś. zł.
Pan Krzysztof Szafarczyk złożył wniosek o wyczyszczenie rowu wzdłuż ul. Łabędziej od posesji nr 6 do ul. Bocianiej.
Pan Łuczkowski zapytał o remont budynku komunalnego przy ul. Czechowickiej 23. Złożył także wnioski o naprawę nawierzchni ul. Modrej, naprawienie ścieżki za rzeką Białą oraz zobligowanie firmy, która dokonała odwodnienia terenu przy boisku treningowym LKS Kaniów do dokonania poprawek. Wójt powiedział, że remont budynku będzie wykonany.
Pan Kóska zapytał czy jest w gminie mapa zagrożeń powodziowych i jak daleko może dojść woda gdyby zostały przerwane wały.
Wójt odpowiedział, że taka mapa jest i wg jej założeń woda mogłaby dotrzeć do wysokości kościoła w Kaniowie.
Następnie przewodniczący Komisji Uchwał i Wniosków, Jerzy Zużałek, przeczytał wnioski z Zebrania Wiejskiego. W wyniku głosowania ww. wnioski zostały przyjęte do realizacji przy 3 głosach przeciwnych, za wyjątkiem wniosku pana Kozaka dotyczącego nie zapraszania radnych powiatowych na imprezy gminne, który zyskał akceptację tylko 1 osoby.
W zebraniu wzięło 60 osób.
Sołtys, dziękując wszystkim uczestniczącym w zebraniu, zamknął Zebranie Wiejskie.
Protokołował Łukasz Furczyk
Protokół Komisji Uchwał i Wniosków – Zebranie Wiejskie w Kaniowie, 19 kwietnia 2015 roku.
Komisja Uchwał i Wniosków w składzie:
Jerzy Zużałek
Adam Mikołajczyk
Grzegorz Wieczorek
zanotowała następujące wnioski:
1. Wystąpić do PKP o wykon remontu budynku na przystanku w Kaniowie i oddanie go do użytkowania, aby służył korzystającym z transportu kolejowego
2. Wyposażyć Park Wiejski w Kaniowie w urządzenia rekreacyjne służące małym dzieciom – wnioski złożone przez sołtysa Marka Pękalę.
3. Wykonać punktowe oświetlenie przy ul. Łabędziej
4. Wyczyścić i zabezpieczyć rów w okolicy posesji pana Kozaka,
5. Wykonać przystanek PKS w okolicy posesji pana Stanoszka
6. Poszerzyć ul. Łabędzią poprzez wykonanie mijanek
7. Wyremontować pozostałą część ul. Dankowickiej
8. Nie zapraszać radnych powiatowych i nie witać ich na imprezach organizowanych w Kaniowie – wnioski złożone przez Eugeniusza Kozaka.
9. Dokonać kontroli i analizy, którzy mieszkańcy nie dokonują opłat za odbiór odpadów komunalnych i wyegzekwować podpisanie umów
10. Wymienić lub naprawić wiatę autobusową przy Krzyżu
11. Wykonać oświetlenie ul. Jawiszowickiej – wnioski zgłoszone przez pana Tadeusza Kucza.
12. Wyasfaltować parking przy LKS Kaniów,
13. Powrócić do tradycji obchodzenia świąt państwowych i kościelnych w poszczególnych sołectwach – wnioski zgłoszone przez Grzegorza Wieczorka.
14. Dokonać nowelizacji uchwały Rady Gminy w sprawie Statutów sołectw – Mirosław Kołodziejczyk.
15. Zabudować znak zakazu wjazdu pojazdów powyżej 4,5 tony od strony Dankowic na ul. Jawiszowickiej
16. Przypomnieć w publikacjach mieszkańcom gminy o zakazie wjazdu na wały przeciwpowodziowe za wyjątkiem pojazdów serwisowych – Marek Englart.
17. Zobowiązać firmę BudTor do czyszczenia ulicy Krzywolaków
18. Wyczyścić rów wzdłuż ulicy Krzywolaków – Edward Ochman.
19. Wykaszać na bieżąco pastwiska przy ulicy Rybackiej – Henryk Wilczek.
20. Naprawić pobocza przy ul. Kóski – Tadeusz Bodzek
21. Dokonać przycinki gałęzi drzew i krzewów wzdłuż dróg na terenie gminy, zwłaszcza tam, gdzie sięgają pasa drogowego – Antoni Wojsław.
22. Dokonać weryfikacji znaków drogowych na terenie gminy
23. Wykonać punkty świetlne na ul. Rybackiej pomiędzy posesją pana Maroszka i Kasarnią – Józef Misiewicz.
24. Zabudować znak „Skrzyżowanie” przed skrzyżowanie ul. Witosa z ul. Młyńską  - Marek Kobiela.
25. Wybudować wiaty na przystanku PKP zamiast remontować budynek PKP – Ochman.
26. Wyczyścić rów wzdłuż ul. Łabędziej od posesji nr 6 do ul. Bocianiej – Krzysztof Szafarczyk.
27. Wykonać naprawę nawierzchni ul. Modrej
28. Naprawić ścieżkę za rzeką Białą
29. Zobligować firmę, która dokonała odwodnienia terenu przy boisku treningowym LKS Kaniów do dokonania poprawek – Józef Łuczkowski.
W wyniku głosowania ww. wnioski zostały przyjęte do realizacji przy 3 głosach przeciwnych za wyjątkiem wniosku nr 8, który zyskał akceptację tylko 1 osoby.
W zebraniu wzięło 60 osób.

 

Do góry