Ryszard Kawka mistrzem Polski

14. 12. 29
Odsłony: 3491

Z ogromną przyjemnością dzielę się z Państwem informacją, że kolejny mieszkaniec nasze gminy dzierży tytuł mistrza Polski. O jego dokonaniach pisał Głos Kaniowa w świątecznym wydaniu tej gazety. Oto treść tej informacji i zdjęcia:
Zawodnicy bielskiego klubu Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących PIONEK, w którym występuje mieszkaniec Kaniowa Ryszard Kawka, wywalczyli drużynowo tytuł mistrza Polski w strzelectwie pneumatycznym w pozycji leżącej. Z kolei w pozycji stojącej uplasowali się na drugim stopniu podium.
Ryszard Kawka od 24 lat cierpi na chorobę oczu. O bielskim klubie dowiedział się przez przypadek. I trudno uwierzyć w to, że w lutym 2014 roku po raz pierwszy wziął do ręki karabin, z którego 10 miesięcy później wystrzelał 3 medale!
Ryszard Kawka, poza sukcesami w drużynie, jest indywidualnym wicemistrzem Polski w strzelectwie pneumatycznym w pozycji stojącej. Natomiast w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbyły się w Dadaju koło Olsztyna, zajął 4 miejsce w pozycji leżącej!
Gratulujemy Panu Ryszardowi takich znakomitych wyników. Taka postawa człowieka, który cierpi na poważne schorzenie oczu, nie może być niezauważona. Panu Ryszardowi życzymy dużo zdrowia, pomyślności i kolejnych sukcesów sportowych, o których będziemy pisać z największą przyjemnością!
Autor: Grzegorz Wieczorek, Głos Kaniowa