Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Super - Nowa rozmawia z wójtem

08. 03. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4130

 Chcemy sądu w Czechowicach... - z wójtem gminy Bestwina Stefanem Wodniakiem rozmawiał: Mirosław Łukaszuk.

Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach zamierza zlikwidować podległy sobie wydział ksiąg wieczystych w Czechowicach-Dziedzicach i przenieść go do macierzystego Sądu Rejonowego w Pszczynie. O konsekwencjach tych działań rozmawiamy ze Stefanem Wodniakiem, wójtem Bestwiny.
Redakcja: Zapadła decyzja o przeniesieniu wydziału ksiąg wieczystych z Czechowic do Pszczyny. Co to oznacza dla mieszkańców Bestwiny?
Stefan Wodniak: Oznacza ogromne kłopoty, przede wszystkim komunikacyjne, bo z Czechowicami mamy autobusowe połączenie lokalne, z Pszczyną żadnego. Większość osób korzystających z ksiąg wieczystych to ludzie starsi, w podeszłym wieku, młodzi też nie zawsze dysponują własnym środkiem transportu, aby załatwić sprawę w wydziale ksiąg wieczystych. To pierwszorzędna przeszkoda, która dotknie mieszkańców gminy Bestwina.
Chciałbym tu jednak złożyć pewne zastrzeżenie, że jeszcze decyzja nie zapadła. Na razie jest to zawiadomienie o planie przeniesienia wydziału z Czechowic do Pszczyny z dniem 1 lipca.

Cały wywiad: www.super-nowa.pl (wykorzystane zdjęcie pochodzi z www.super-nowa.pl)

Do góry