Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Przed piłkarskim sezonem

08. 02. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4884

 KS Bestwinka - LKS "Centrum" Ligota 2-1 (0-1)
Skład: Ponc, Holek, Kędzior, Jarosz, Bigos, Głombek, Łukosz Arkadiusz, Stawowczyk, Wróbel Daniel, Pyka, Wróbel Paweł, Wierzgoń, Łukosz Paweł, Chmielniak, Starsiak, Zbijowski
Obie bramki zdobył Rafał Zbijowski

W iście arktycznych warunkach przyszło rozegrać piłkarzom KS Bestwinka ich czwarty już sparing. Tym razem podejmowali u siebie ligowych rywali z Ligoty. Zmrożona murawa, ujemna temperatura oraz bardzo silny wiatr nie ułatwiały piłkarzom gry, ale nikt nie miał zamiaru opuszczać boiska i obie jedenastki walczyły do ostatniej minuty. Szczególnie w przypadku piłkarzy KS Bestwinka owe ostatnie minuty okazały się najważniejsze, ponieważ dopiero w ostatnich pięciu minutach niezawodny Rafał Zbijowski zdobył dwie bramki, z czego jedną nieprzeciętnej urody z tzw. przewrotki.

 W sobotę kolejny sparingowy pojedynek, tym razem na wyjeździe, KS Bestwinka zmierzy się z V-ligowym Cukrownikiem Chybie.

Piłkarze 11. drużyny bielskiej A-klasy  - LKS „Przełom" Kaniów - mają za sobą, w ramach przygotowań do rundy wiosennej, ostatni trening w hali.

O przygotowaniach, sparingach i wzmocnieniach kadrowych opowiada Wiesław Kucharski, szkoleniowiec piłkarzy Przełomu.: - Najwyższa pora już wyjść z hali na boisko. Za nami jeden rozegrany sparing, w którym ulegliśmy Zaporze Wapienica 2:3. Niestety, ze względu na kiepską aurę, nie zaliczyliśmy dwóch innych, zaplanowanych gier kontrolnych. Już jutro zagramy w liderem „okręgówki” – czechowickim MRKS-em, a w sobotę z Pionierem Pisarzowice. Od 1 do 8 marca przebywać będziemy na obozie w Głuchołazach. Na zgrupowanie zabiorę dziewiętnastu zawodników z kadry, która aktualnie liczy 23 piłkarzy. W tym gronie jest pozyskany z MRKS-u Przemysław Światłowski, a spodziewam się, że dojdą jeszcze: Dariusz Pochwat z Pisarzowic i Krzysztof Capek, który ma status tzw. wolnego zawodnika. Obok pracy nad samą formą piłkarską cieszy mnie bardzo, że tworzy się w zespole kolektyw. Atmosfera jest coraz lepsza i jestem przekonany, że po obozie będzie jeszcze lepsza.

Swój optymizm W.Kucharski opiera także na tym, że w Przełomie ukonstytuował się nowy, 10-osobowy zarząd. Na jego czele stanął Łukasz Furczyk.

Źródło: WWW.sportowebeskidy.pl ; WWW.bestwinka.prv.pl

Do góry