„Maniek” zakończył karierę

13. 04. 28
Odsłony: 3832

Jeden z najbardziej lubianych kaniowskich piłkarzy, cieszący się od lat niegasnącą sympatią, Jarosław Łanocha, zakończył w niedzielę, 28 kwietnia, swoją karierę, jako zawodnik LKS „Przełom” Kaniów. W meczu z KS Międzyrzecze po raz ostatni założył opaskę kapitana, by po 15 minutach gry przekazać ją Szymonowi Kósce.
Przed pierwszym gwizdkiem, na środku boiska, odebrał listy gratulacyjne i pamiątkowe upominki od: wójta Gminy Bestwina, którego reprezentował zastępca, Pan Stanisław Wojtczak, od zarządu LKS Przełom Kaniów z rąk prezesa Grzegorza Wieczorka, od trenera Wiesława Kucharskiego i drużyny seniorów, od Klubu Kibica oraz kibiców i sympatyków LKS Przełom Kaniów. O przebiegu piłkarskiej kariery czytaj więcej w rozwinięciu:

Jarosław Łanocha rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną w 1992 roku i występował na boiskach do 2010 roku. W rundzie wiosennej sezonu 2005/2006 oraz w rundzie jesiennej sezonu 2006/2007 reprezentował barwy sąsiada zza torów, tj. KS Bestwinka. W barwach LKS Przełom Kaniów spędził na boisku 22 169 minut w 321 meczach, strzelając, jako obrońca, 22 bramki, z czego 13 w juniorach i 9 w seniorach.
Jako junior swój pierwszy mecz rozegrał w sierpniu 1992 roku w Łaziskach Górnych z tamtejszą Polonią II. Kaniów wygrał wówczas 3:2. W juniorach rozegrał 101 meczów, tj. 6 498 minut.
W drużynie seniorów zadebiutował także w meczu wyjazdowym i było to w Łące, gdzie LKS Kaniów poniósł porażkę 4:0. Była to 26 kolejka sezonu piłkarskiego 1994/1995. Zmienił wówczas w 70 minucie Romana Danka.
W rozgrywkach klasy C i B rozegrał 26 meczów spędzając na boisku 2 214 minut i strzelił 5 bramek.
W klasie A (tyska i bielska) rozegrał 167 meczów, co przekłada się na 11 675 minut spędzonych na murawie i zdobył 4 bramki.
W lidze okręgowej (również tyska i bielska) rozegrał 27 meczów, tj. 1 782 minuty.
Nie licząc dzisiejszego meczu, ostatni raz na boisku wystąpił w meczu mistrzowskim 16 października 2010 roku przeciwko KS Czarni Jaworze i w 55 minucie zmieniony został przez Grzegorza Sporysa. Zamieszczona wyżej statystyka obejmuje także mecz dzisiejszy i czas spędzony przez „Mańka” na boisku w spotkaniu z Międzyrzeczem.
Pierwszą bramkę zdobył w meczu wyjazdowym juniorów w dziewiątym swoim występie w barwach Kaniowa z Polonią Międzyrzecze. Podwyższył wówczas wynik na 2:0, a LKS Kaniów odniósł zwycięstwo 9:0. Po raz ostatni z kolei trafił do bramki 30 maja 2010 roku w Wilkowicach, gdzie pokonał bramkarza gospodarzy w 36 minucie meczu 22 kolejki sezonu 2009/2010, podwyższając na 3:0 wynik meczu, który ostatecznie wygrał LKS Kaniów 5:1.
„Maniek” występował na różnych pozycjach, najczęściej, jako obrońca – stoper, for stoper, boczny obrońca. W drużynie juniorów grał także, jako pomocnik i napastnik.
Jarosław Łanocha zaskarbił sobie serca kaniowskich kibiców swoją postawą na boisku, ogromną walecznością, niesamowitą dyscypliną i obowiązkowością. Dla młodych adeptów piłki nożnej jest wzorem godnym do naśladowania.
Obecnie pełni obowiązki kierownika drużyny seniorów i wywiązuje się z nich bardzo dobrze. Wszystko wskazuje na to, że Pan Jarosław Łanocha będzie bardzo dobrym działaczem i propagatorem piłki nożnej w LKS Przełom Kaniów.
Gratulacje i życzenia sukcesów, jako działacz społeczny.
Opracował: Czesław Tomala, kierownik Sekcji piłki nożnej LKS Przełom Kaniów.