Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Sprawa opłat za wywóz śmieci wyjaśniona

08. 01. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5739
11 stycznia do wójta Gminy Bestwina wpłynęło pismo, w którym firma "Rezbud" w odpowiedzi na pismo z Urzędu gminy z dnia 4 stycznia informuje, "że z dniem 4 stycznia br. zmieniona została stawka opłaty za wywóz odpadów komunalnych w pojemnikach o pojemności 110 dm3 do wysokości 9,80 zł/sztukę. Dostawcy odpadów, którzy opłacili wywóz wg poprzedniej stawki, tj. 12,50 zł za cały 2008 rok otrzymają zwrot nadpłaty po zgłoszeniu się do firmy.
Pozostałym dostawcom, którzy opłacili wywóz na krótszy okres nadpłata będzie zaliczona na poczet następnych miesięcy.(...)
Firma informuje równocześnie, że nie pobiera opłat za worki i odbiór odpadów segregowanych.(co występuje z kolei w przypadku innej firmy, która ma niższą stawke za wywóz smieci, ale prowadzi odpłatny odbiór odpadów segregowanych - dop. J.Z.).
Jak widać wszelkie dywagacje,że Urząd Gminy nie panuje nad firmami odbierającymi odpady były nieuzasadnione i krzywdzące. Cieszy również sposób, w jaki podeszła do sprawy firma "Rezbud".W związku z tym zarówno Urzędowi Gminy, jak i firmie "Rezbud" należą się słowa podziękowania.
Do góry