Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Tom Gibson wyjaśnia

08. 01. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5037

W związku z różnymi informacji ukazującymi sie w telewizji oraz na łamach różnych gazet przedstawiam pismo prezesa Gibson Group International Limited Toma Gibsona przesłane do Dariusz Dudka - przewodniczącego K.Z. NSZZ "Solidarność" KWK "Silesia" i za jego pośrednictwem do pozostałych organizacji związkowych:

Szanowny Panie
Przykuło moją uwagę, że polska stacja telewizyjna przeprowadziła dzisiaj(10.01.2008) i pokazała wieczorem na ekranach wywiad z panem Kazimierzem Żyrkiem z  Czechowic – Dziedzic.
Chciałbym wyjaśnić  Panu i innym członkom związków zawodowych działających w kopalni, że nie miałem wcześniej żadnej wiedzy na temat tego wywiadu i nie wyraziłem zgody na jego udzielenie. Kiedy ten program został pokazany w polskiej telewizji, dyrektor Gibson Group International Limited (główna siedziba – Glasgow) – pan Zbigniew Wasilkowski zdał mi relację o treści tego wywiadu.
Aby panu bardziej wyjaśnić sytuację, informuję, że firma, która podpisała Umowę Społeczną ze związkami zawodowymi w lutym i firma, która wygrała przetarg to Gibson Group International Limited, zarejestrowana w  Edynburgu w Szkocji. Właścicielem 99 % udziałów jestem ja – Tom Gibson, a pozostały 1 % należy do mojego brata – Neila Gibsona. Szefem całej firmy jestem tylko i wyłącznie ja – Tom Gibson.

Pan Żyrek nie jest udziałowcem, ani prezesem  Gibson Group International Limited z Glasgow.
Być może kilka mylnych przypuszczeń pojawiło się, ponieważ w zeszłym roku zarejestrowałem firmę w Polsce o nazwie Gibson Group International sp. z o.o.. Powód tego był całkiem prosty – rejestracja nazwy w Polsce, zanim zrobi to ktoś inny. Udziały w tej firmie należą w 100 % do mnie . Prezesem firmy jestem ja i jest trzech wiceprezesów:
Zbigniew Wasilkowski
Tadeusz Mroziński
Kazimierz Żyrek
O działalności tej firmy będę decydował później i nic nie może zacząć funkcjonować zanim ja o tym nie zdecyduję.
Proszę nie mylić firmy Gibson Group International sp. z o.o., która dopiero zacznie działać, teraz jest w „uśpieniu” z firmą Gibson Group International Limited z Glasgow, która podpisała Umowę Społeczną ze związkami zawodowymi i wygrała przetarg 17.12.2008 roku na kupno KWK „Silesia” i która będzie właścicielem, będzie funkcjonowała i inwestowała w KWK „Silesia”.
Jakkolwiek, po ogłoszeniu wyników przetargu 17.12.2007 r. podpisałem pełnomocnictwo panu Mrozińskiemu i panu Żyrkowi, aby kontynuowali rutynowe czynności w zakresie negocjacji z Kompanią Węglową podczas mojej nieobecności. Jednakże wszystkie decyzje będą zatwierdzane przeze mnie jako prezesa Gibson Group International Limited z Glasgow.
Proszę przekazać życzenia wszystkim kolegom ze związków zawodowych, górnikom i pozostałej załodze kopalni.
Mam nadzieje, że wkrótce zobaczymy się w Czechowicach – Dziedzicach.
Tom Gibson
Chairman
Gibson Group International Limited

Do góry