19 czerwca ok. godz. 20 będzie niezwykła okazja do wykazania się i zaprezentowania swojego wielkiego serca! Każdy będzie mógł wziąć udział w licytacji i wspomóc działające w naszej Gminie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem”. Przedmiotem licytacji będą – Uwaga, bo to nie lada gratka! - obrazy namalowane i podarowane przez artystów ze „Stowarzyszenia Plastyków Ondraszek”.To wszystko w ramach obchodów 40-lecia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina” w dniu 19 czerwca!
Pokażmy swoje wrażliwe i dobre serca i wesprzyjmy tę akcję!
Obrazy wystawione na licytację będzie można oglądać już od godz. 14.00.
A kto nie wie, czym zajmuje się Stowarzyszenie – krótkie przypomnienie:
Czytaj więcej w rozwinięciu: Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "RAZEM" jest działającą na zasadzie dobrowolności organizacją społeczną, skupiającą ludzi dobrej woli, pragnących działać społecznie nad szerzeniem humanitaryzmu, ochrony życia, zdrowia, niesieniem pomocy oraz sprawowaniem opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Członkowie Stowarzyszenia w działalności swej przestrzegają podstawowych zasad tej organizacji, oraz nawiązują do tradycji innych stowarzyszeń w krzewieniu i utrwalaniu humanitaryzmu.
Naszym głównym celem jest budowa domu na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego w Bestwinie z przeznaczeniem na Warsztaty Terapii Zajęciowej wraz z hostelem. Chcemy zapewnić możliwość uczestniczenia w takich zajęciach wszystkim tym osobom, które ciągle nie mają takiej możliwości, a także zapewnić miejsce do godnego życia osobom niepełnosprawnym, które np. z powodu śmierci rodziców zostaną pozbawione dachu nad głową.(ze Statutu)
Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj na http://www.stowarzyszenierazem.org/
Natomiast SP Ondraszek jest szeroko znane, w tym i ze swych charytatywnych działań.
Tak mówi Pani Prezes Krystyna Dąbrowska:
„Stowarzyszenie Plastyków Ondraszek" jest najstarszą nieprofesjonalną grupą na Podbeskidziu. Powstało 13 lutego 1968 roku z inicjatywy Józefa Świerka . Pod okiem takich artystów jak Stanisław Oczko, Jan Zipper, Franciszek Suknarowski, Ignacy Bieniek, Jan Grabowski, Michał Kliś, Krzysztof Dadak i inni. Członkowie doskonalili swój warsztat malarski, bo malarstwo to przede wszystkim twórczość, to sztuka, która jest częścią człowieka, równie ważna jak potrzeba miłości, bezpieczeństwa, czy dobra. Malarzem jest ten, który widzi świat swoimi oczami, w swój indywidualny, intymny sposób. Dziś do Ondraszka należy blisko 60 osób w różnym wieku i różnych zawodów, które łączy wspólna pasja-malarstwo, poezja i rzeźba. Każdego roku jeżdżą na plenery i uczestniczą w ogromnej liczbie wystaw. Korzystają też ze swoistych korepetycji - spotkań z profesjonalnymi artystami, którzy dzielą się z nimi tajnikami pracy twórczej, a twórczość ta pozostawia ślad w kulturalnej pamięci regionu beskidzkiego.