Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Czy w Kaniowie i Bestwince mogą odetchnąć?

07. 09. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6028
Wiesław Maśka - wicewojewoda śląski w obszernej wypowiedzi dla portalu www.super-nowa.pl , m.innymi powiedział:
Szczególnie cieszę się z daleko posuniętych przygotowań do budowy brakującego odcinka drogi ekspresowej S 1 z węzła Kosztowy w Mysłowicach do Suchego Potoku w Bielsku-Białej. Zaangażowałem się w ten projekt osobiście razem z podległymi mi służbami. Moim zadaniem było przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych wszędzie tam, gdzie tylko pojawiała się możliwość poprowadzenia drogi. Nie mieliśmy takiego obowiązku. Ale widząc, ile napięć społecznych rodzą tego typu ustalenia, uznałem, że ludzie muszą mieć szansę się wypowiedzieć, a projektanci powinni ich wysłuchać i zawczasu uwzględnić, w miarę możliwości, te uwagi.
Efekt jest taki, że do projektu zgłoszono ponad 2,5 tys. protestów. Ale jesteśmy po podsumowaniu konsultacji i wiemy, którędy drogę prowadzić, aby spotkało się to z szeroką akceptacją. Zaplanowano pięć wariantów S 1, siłą rzeczy po wyborze ostatecznego przebiegu większość tych protestów stanie się nieaktualna. Najogólniej mówiąc wiele wskazuje na to, że idąc od Mysłowic droga będzie przebiegać zgodnie z wariantem I, potem IV, aby w końcu znów wrócić do wariantu I.
Efektem konsultacji jest także uwzględnienie zasadnych obaw mieszkańców Dankowic. W ich przypadku droga miała prowadzić wałem przez środek wsi, co skutecznie podzieliłoby społeczność na dwie, rzadko kontaktujące się ze sobą części. W tym miejscu będzie jednak estakada. Nie obejdzie się bez wyburzeń, ale pod estakadą będą przebiegać dotychczasowe połączenia Dankowic.
Cieszę się z tego zaangażowania w S 1, bo dzięki daleko posuniętym przygotowaniom z naszej strony, droga została wpisana w program budowy dróg przed Euro 2012.”
Cała wypowiedź wicewojewody Wiesława Maśki TUTAJ .

Do góry