Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Streetball Bestwina'2007 rozegrany

07. 09. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5336

Zarówno I Janowicki Turniej Siatkówki, jak i Mistrzostwa Gminy Bestwina w Siatkówkę Plażową oraz dzisiejszy Turniej Streetball Bestwina’2007 dowodzą, jak bardzo młodzież spragniona jest tego typu rozrywki. Do Janowic przyjechało aż 12 ekip siatkarskich, w Kaniowie na Żwirowni i dzisiaj w Bestwinie z kolei młodzież pokazała, że potrzebuje się sportowo wyszaleć nawet jeśli jest zimno i pada deszcz, a przecież oba turnieje rozgrywane były na wolnym powietrzu.

W okresie wakacji CKSiR bardziej zajęte było imprezami masowymi stąd też nie było ani czasu ani możliwości, aby organizować takie zawody. Teraz, przy pomocy administratorów portali www.janowice.glt.pl – Andrzeja Wojtyły oraz www.gminabestwina.info - Jerzego Zużałka, co tydzień odbywają się zawody w innym sołectwie, za tydzień odbędzie się kolejny turniej w siatkówkę plażową w Kaniowie. Na razie tylko w Bestwince nie udało się nic zorganizować, ale radny Jacek Łuszczak wraz z ww portalami obiecał zorganizować turniej siatkarski w sali gimnastycznej przy Gimnazjum. Jeśli dopisze pogoda to można pokusić się o zorganizowanie turnieju dzikich drużyn w piłkę nożną.

W niedzielę 09.09. 2007 r. w samo południe na boisku przy szkole w Bestwinie zgromadziło się 6 drużyn walczących o puchar dyrektora CKSiR Grzegorza Bobonia. W turnieju uczestniczyli: „Harlem”, „WW”, „Toffifee”, „Ścibiorek Team”, „Noobek Team” i „ZIP Skład”. Po konsultacjach z kapitanami drużyn zadecydowano, że mecze będą rozgrywane na zasadzie „każdy z każdym” do 11 punktów. Aura nie sprzyjała zawodnikom, którzy musieli zmagać się nie tylko z przeciwnikami ale i z chłodem oraz deszczem. Po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że 2 drużyny odniosły po 4 zwycięstwa ( „WW”, „Toffifee”), 3 kolejne miały na swoim koncie 2 wygrane („ZIP Skład”, „Ścibiorek Team”, „Noobek Team”), a „Harlem” tylko jedną. Po zliczeniu punktów wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się drużyna „WW”. Do wygranej przyczynili się: Piotr Konopka, Paweł Garus, Paweł Olejnik oraz Łukasz Kwiatkowski. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z „Toffifee”, a byli to: Krzysztof Grzybowski, Krystian Marciniak, Mateusz Pysz i Dawid Bogisz. Trzecie miejsce zajął „ZIP Skład”, Artur Joniak, Mikołaj Wojdyła, Wojciech Frankiewicz oraz Mirosław Wrona. Po sportowej rywalizacji przyszedł czas na statuetki i nagrody, które wręczał dyrektor CKSiR i główny fundator nagród, Grzegorz Boboń. Osobne podziękowania należą się także sponsorowi nagród, firmie Hybro z Kaniowa, a także Tomaszowi Rezikowi i Piotrowi Nycz, którzy przygotowali boiska do gry.
Miejmy nadzieję, że turniej Streetball w Bestwinie na trwałe zagości w kalendarzu imprez sportowych naszej gminy.

Zdjęcia z turnieju już wkrótce.
Do góry