Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Poprawia się sytuacja powodziowa

07. 09. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5945

 Wiadomość z późnego popołudnia: Pompowanie przez strażaków wody z międzywala przynosi efekt, wody ubywa, co widać na zdjęciu.Ostanie zdjęcie pod informację przedstawia ten sam budynek z godzin przedpołudniowych,tutaj widać znaczny spadek poziomu wody.

 Od czasu, jak ustały intensywne opady deszczu sytuacja powodziowa w najbardziej zagrożonym rejonie u zbiegu ul. Łabędziej i Jawiszowickiej w Kaniowie ulega znacznej poprawie.
Za wałem przeciwpowodziowym woda opada, ale poziom wody w międzywalu, mimo intensywnego odpompowywania przez strażaków OSP Kaniów i OSP Bestwinka z powodu przeciekania wałów nie zmniejsza się i w dalszym ciągu zatopione są dwa gospodarstwa domowe.
Na bieżąco wały wizytowali włodarze gminy: wójt Stefan Wodniak oraz Artur Beniowski wraz z przewodniczącą Gminnego Zespołu Reagowania Haliną Grygierzec a także komendant i prezes gminnego OSP.

Do góry