Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Niebezpieczna kąpiel

07. 08. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6066
Od wiosny tego roku wykonywane przez sanepid badania wody na Żwirowni w Kaniowie cieszyły wszystkich zażywających tam, mimo znaków zakazu, kąpieli. Był to jedyny w najbliższej ( i nawet trochę dalszej) okolicy akwen, który sanepid dopuszczał do kąpieli.
Ostatnie badania, wykonane 13 sierpnia, wskazują już zupełnie co innego - znaleziono tam bakterie z rodzaju Salmonella.
Bakterie kałowe, paciorkowce typu kałowego, bakterie rodzaju salmonella znaleziono również w  Białej w Bielsku-Białej, Żylicy w Szczyrku oraz w Sole na odcinku Hecznarowice-Wilamowice. Czysta jest tylko Soła na odcinku Porąbka-Kobiernice.
Wszędzie tam gdzie znaleziono bakterie, Sanepid wydał orzeczenia, że woda nie nadaje się do celów rekreacyjnych.
Czy plażowicze wezmą je sobie do serca?
źr.: Radio Bielsko

Do góry