Będzie z nich pociecha

09. 06. 05
Odsłony: 4197
  W dniach od 30.05. do 01.06. w Essen w ośrodku sportów wodnych Baldeneysee odbył się Międzynarodowy Puchar Niemiec w  Kajak - polo  (38. Deutschland Cup Kanupolo ) a zarazem I edycja Pucharu Europy w Kajak-Polo. Jest to najbardziej prestiżowa impreza kajak – polo w Europie, przewyższają ją jedynie Mistrzostwa Europy.
Nie mogło na niej zabraknąć zawodników  UKS ”SET” Kaniów, którzy uczestniczyli w zawodach wystawiając klubową drużynę w kategorii do lat 16 a 8 zawodników startowało jako reprezentanci Polski w różnych kategoriach wiekowych, wśród kobiet i mężczyzn.
W turnieju wzięło udział 16 drużyn z Czech, Austrii, Niemiec, Węgier, Szwecji, Szwajcarii, Anglii, Holandii, Chin, Irlandii, Rosji, Francji, czyli cała czołówka  światowego kajak-polo.
 Ogromne zainteresowanie wzbudzali najmłodsi -  nasza klubowa drużyna UKS „Set” Kaniów, ponieważ doskonale radzili sobie w rywalizacji z innymi drużynami i zdobyli III miejsce, najlepsze spośród wszystkich polskich reprezentacji. (Jugend (Youth) 1. Platz KCNW Berlin, 2. Platz KRM Essen, 3. Platz UKS Set Kaniow - według http://www.krm-essen.de/pdf/Sieger_liste_D-Cup_2009.pdf )
III miejsce:
Drużyna UKS”SET” Kaniów: Pilarz Arkadiusz, Kawalec  Jakub, Banasiewicz Michał, Sobecki  Adrian.

Innym drużynom powiodło się trochę gorzej i tak:
IV miejsce:
Drużyna reprezentacja Polski U-21: Pilarz  Łukasz zawodnik  UKS „SET”
(I miejsce Francja, II – Niemcy, III – Anglia).
W meczu o III miejsce reprezentacja Polski uległa Anglikom w dogrywce do „złotej bramki” w ostatnich 10 sekundach meczu.
IV miejsce:
Drużyna zawodników do lat 18: zawodnicy UKS „SET” – Dudzik Krystian i Łukasz Pacyga
V miejsce:
Drużyna zawodniczek do lat 21: zawodniczki UKS „SET” -  Wala  Marzena, Malczyńska  Karina.

Następny sprawdzian Polskich reprezentacji odbędzie się w II edycji Pucharu Europy w Belgii – 26 - 27.06.2009.