Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

PARANOJA

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #955 przez Michał
Replied by Michał on topic Odp: PARANOJA
BOŻE WIDZISZ A NIE GRZMISZ!!!! Ludzie, o czym wy piszecie.... Akcje z nagrobkami to cel, aby uzyskać porządek w księgach parafialnych i umożliwienie zrobienia miejsc na cmentarzu na następne pochówki tak, aby nie było trzeba powiększać cmentarza.... A to, że ludzie nie płacą o 30 lat to już jest inna historia i każdy według własnego sumienia powinien to rozsądzić. Nie prawda, że KSIĄDZ PROBOSZCZ nie płaci za cmentarz.... JA się pytam czy ktoś pomyślał o tym, że WALI SIĘ OGRODZENIE I TRZEBA NAPRAWIĆ.... ŻE POWINNY BYĆ NOWE MAPY..... ŻE TRZEBA UREGULOWAĆ CMENTARZ.... A ZAŁOŻENIE NOWEGO TO KOSZTA OGROMNE I WĄTPIE, ABY CAŁA PARAFIA CHCIAŁA SIĘ NA TO SKŁADAĆ.

Z tego, co mi jest wiadome to na odwołanie proboszcza Cezarego będzie trzeba się mocno nagimnastykować gdyż bp. RAKOCZY jest bardzo zadowolony z jego działalności.... Poprawy stanu parafii... Nie było jeszcze w Bestwinie takiego proboszcza, który by zrobił tak wiele jak właśnie ks. Cezary w ciągu tak krótkiego czasu.

Ludzie błagam opamiętajcie się..... Dziękujcie BOGU w każdej modlitwie że macie takiego a nie innego proboszcza. Proboszcza który się martwi o przyszłość tej parafii, który nie planuje tylko tego co będzie się działo w najbliższej dekadzie ale proboszcza który myśli o tym czy za 50 lat będzie miał kto służyć, czy nie braknie miejsca na cmentarzu.. itp.


Na koniec pytam...... JAK WY BYŚCIE SIĘ ZACHOWALI NA MIEJCU KAPŁANA KTÓRY OBEJMUJE PARAFIĘ Z TAKIMI PROBLEMAMI I TAKIMI LUDZIMI JAK SĄ W BESTWINIE.... CO WY BYŚCIE ZROBILI GDYBY BRAKOWAŁO MIEJSCA NA CMENTARZU A PROŚBY BY NIE POMAGAŁY.... JAK WY BYŚCIE SIĘ ZACHOWALI NA TE WSZYSTKIE OSZCZERSTWA JAKIE SĄ WYPISYWANE......

I najważniejsze...... DLACZEGO NIE POTRAFICIE SAMI PROSTO W OCZY POWIEDZIEĆ TO KSIĘDZU PROBOSZCZOWI.... CZEMU JESTEŚCIE AŻ TAK FAŁSZYWI......

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • omop
  • Gość
  • Gość
12 lata 5 miesiąc temu #957 przez omop
Replied by omop on topic Odp: PARANOJA
jeżeli komus nie odpowiada Ksiądz Proboszcz to nie musi chodzić do Kościoła do Bestwiny a tak w ogóle to do Kościoła nie chodzi się dla księży tylko dla Boga.:)
Najlepsze w tej całej kłótni jest to że najczęściej wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia o funkcjonowaniu oazy czy harcerzy, do tych obu grup należą tylko dzieci i nie one sa winne temu całemu zamieszaniu, jednak bardzo często oczernia się oazę -gdzie ona jest?- a gdzie parafia i wszyscy wierzący gdy prowadzi się jakieś czuwanie i przychodzi parę osób? Wiem ,że obie te grupy wkładają wiele pracy i siły w rozwój.Oaza zajmuję sie rozwojem duchowym i dlatego nie sprząta opuszczonych grobów.
Nit nie zmuszał ludzi do kupowania zniczy 'oazowych' każdy człowiek mógł wybrać od kogo chcę znicz.
Przez to całe zamieszanie ludzie zapomnieli dlaczego obchodzi się Święto Wszystkich Świętych ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #958 przez czuszak
Replied by czuszak on topic Odp: PARANOJA
do Michała
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett - ale nie o to chodzi, poza tym rozumiesz, że pisząc z dużej litery w internecie krzyczysz? No chyba, że to rozmyślnie :)

ale do rzeczy...

Chyba nie w tym temacie powinieneś się w tym momencie wypowiadać, bo w tym chodziło o usunięcie przez proboszcza harcerzy sprzed cmentarza - a ten temat już jest zakończony :) bo i po akcji (a że wyszło niezadowolenie parafian w innych sprawach to już nie wina harcerzy - załóżcie sobie nowy temat i tam się dochodźcie)

o usuwaniu proboszcza napisało dziecko sądząc po wypowiedzi więc nie masz się czym przejmować

Co do rozmowy w cztery oczy (jeśli chodzi o sprawę harcerzy - bo inna mnie nie interesuje) to ksiądz raczej unikał jakichkolwiek komentarzy niestety...

do omop - brawo ;)

Proszę admina o zamknięcie tematu
Ostatnia12 lata 5 miesiąc temu edycja: czuszak od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #959 przez Michał
Replied by Michał on topic Odp: PARANOJA
„Niestety wielu ministrantów, lektorów, oazowiczów - mówi nie . Często przekonałam się, że mogę liczyć tylko na dzieci niezależne, które nie należą do niczego. Ja się tylko zastanawiam, z czego to wynika”
Przepraszam ale PANI chyba się pomyliła pisząc to zdanie…. Służba Liturgiczna Ołtarza nie odmawia… jest na każde zawołanie…. Nawet jak robi PANI dekoracje w naszej Świątyni. SLO jest głównie stworzona do służby przy OŁTARZU a nie poza i to do nich należy wiele obowiązków.

OAZA zaś jest stworzona do ubogacania Mszy Świętej śpiewem…. Jak wiadomo (kto chodzi do kościoła to wie) śpiewa w każdy piątek wieczorem…. Ona to też zapewnia znicze podczas Święta Zmarłych…
Więc proszę nie mówić że mówimy NIE.

A co do pracy to Katecheta powinien dawać przykład w miesiącu Październik i być na KAŻDYM RÓZAŃCU A NIE TYLKO OD CZASU DO CZASU JAK SIĘ MU ZACHCE
Ostatnia12 lata 5 miesiąc temu edycja: Michał od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #960 przez flower
Replied by flower on topic Odp: PARANOJA
GreatAdrian to ADRIAN STĘPIEŃ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #961 przez Michał
Replied by Michał on topic Odp: PARANOJA
Drogi Czuszak.

To jest odpowiedź na poprzednie posty gdzie jest mowa o nagrobkach i petycji do ks. bp.

A wykrzykniki i duże litery to po to aby wyrazić moje zbulwersowanie tym co tu się dzieje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.286 s.
Do góry