Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

10. 05. 17
Wpis dodał: Andrzej Wojtyła
Odsłony: 10319

 Czytaj więcej na stronie Radia Bielsko - TUTAJ oraz na blogu Kaniowa

 

10. 05. 17
Wpis dodał: Andrzej Wojtyła
Odsłony: 9618

Dla mieszkańców sołectwa KANIÓW, ul. Rybacka 30A, 30B, 32, 34, 38, 40, póżniej cała Rybacka, ul. Gawlików i ul. JawiszowickaW związku z zagrożeniem życia i zdrowia, spowodowanym podtopieniami zawiadamia sie mieszkańców o konieczności ewakuacji.

>>> PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU <<<

10. 05. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9525
 Od dawna już na terenie byłego kółka rolniczego trwają przygotowania do prowadzenia punktu  skupu złomu. Z firmą SCRAP podpisano w tym celu umowę dzierżawną. Takie zagospodarowanie terenu nie spotkało się z aprobata większości mieszkańców sołectwa. Postanowili więc wspólnymi siłami zapobiec temu, co się dzieje.
16 maja zorganizowano spotkanie, na którym przyjęto wniosek, z którego wynika jednoznacznie, iż mieszkańcy są przeciwni prowadzeniu punktu skupu złomu na terenie byłego kółka rolniczego, widząc potrzebę wykonania tam parkingu. Jan Ślosarczyk, który podpisał umowę dzierżawną z firmą SCRAP, wręczył tylko pismo i wyszedł, nie wyrażając chęci bezpośredniej rozmowy z udziałowcami i usługobiorcami kółka.
Oto protokół:

Czytaj więcej
10. 05. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10843
 Już osiemdziesiąt lat bestwińskie gospodynie pielęgnują rodzimą tradycję, dbając o to, aby wiejskie zwyczaje  nie zostały zapomniane. Widać je w ludowych strojach na uroczystościach kościelnych, dożynkach sołeckich i wszelkich innych imprezach gminnych. Ich przywiązanie do folkloru i prezentowanie go poza granicami swojego sołectwa sprawia, że Gmina Bestwina cieszy się opinią dumnej ze swojej tradycji i kultywującej zwyczaje przodków. Jak pokazały uroczystości jubileuszowe – jest tak w rzeczywistości.
W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich z Bestwiny obchodziło okrągły jubileusz, zapraszając do swojej małej ojczyzny wielu gości. Wśród nich znaleźli się: Andrzej Kamiński - radny Sejmiku Wojewódzkiego, starosta bielski Andrzej Płonka, Danuta Kożusznik - prezes zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, radny powiatowy Bogusław Stolarczyk, Antonina Góra - przewodnicząca Rady Kobiet w Bielsku-Białej, wójt Stefan Wodniak, Jolanta Konior z biura promocji starostwa, Franciszek Maga - Honorowy Obywatel Gminy Bestwina, Alicja Macher - redaktor naczelny miesięcznika „Mój Powiat”, ksiądz proboszcz Cezary Dulka, księża wikariusze: Grzegorz Pydych oraz Roman Berke, dyrektor zespołu szkolno-przedszkolnego Agata Rak, dyrektor gimnazjum Jolanta Rothkegel oraz dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Grzegorz Boboń. Swoją obecnością na jubileuszu zaszczyciły również delegacje kół gospodyń wiejskich z Bestwinki, Janowic i Kaniowa, członkowie zarządu OSP Bestwina oraz zarządu Koła Emerytów i Rencistów, a także Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” oraz poczet sztandarowy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Czytaj więcej
10. 05. 16
Wpis dodał: Andrzej Wojtyła
Odsłony: 9594

ImageBestwińskie Koło Socjologów, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz Urząd Gminy w Bestwinie serdecznie zapraszają na Bestwińskie Targi Pracy, które odbędą się w piątek 21 maja w budynku Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie w godzinach od 11:00 do 15:00.

Przygotowano oferty pracy zarówno stałej jak i tymczasowej, krajowej oraz zagranicznej. Nie zabraknie również propozycji dla osób uczących się.

Targi Pracy może odwiedzić każdy, kto tylko zainteresowany jest podjęciem zatrudnienia. Oprócz ofert lokalnych pracodawców będzie można spotkać się z pracownikami Powiatowego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, skorzystać z możliwości konsultacji z doradcą zawodowym oraz zasięgnąć porad u inspektora Państwowej Inspekcji Pracy.

Wstęp na targi, korzystanie z ofert pracy, wszelkie porady i konsultacje udzielane będą bezpłatnie.  Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej
10. 05. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9525

 Przy wejściu na tamę w Goczałkowicach zostało otwarte Centrum Edukacji Technicznej. Zwiedzający zobaczą tutaj modele kopalni węgla kamiennego, rafinerii ropy naftowej, elektrowni wodnej oraz reaktora jądrowego. Poznają działanie turbiny wiatrowej oraz baterii słonecznych.
W centrum ustawiono również nowoczesną stację meteorologiczną, czujniki do badania natężenia promieniowania UV, przyrządy do sprawdzania poziomu opadów i siły wiatru. - Chętni będą mogli zbadać jakość wody z Jeziora Goczałkowickiego, a grupy zorganizowane wypuścić balon meteorologiczny i dzięki niemu zmierzyć temperaturę np. na wysokości kilometra - mówi Adam Skowroński z firmy Ecoclima, twórca placówki.
Na miłośników astronomii czekają modele rakiet kosmicznych i kombinezon amerykańskiego astronauty, w który można się przebrać. Niebawem pojawi się tu również pojazd księżycowy.

źródło i zdjęcie:http://bielskobiala.gazeta.pl

10. 05. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9473
 Mieszkańcy Pław (gmina Oświęcim) nie chcą, by przez ich senną dotąd wieś przebiegała droga ekspresowa S1. Obawiają się hałasu i przecięcia wsi na pół przez nową drogę. Wystosowali w tej sprawie petycję do UNESCO. Więcej czytaj na www.super-nowa.pl
10. 05. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 10871
W sobotę kilkudziesięciu adwokatów będzie udzielało bezpłatnych porad prawnych. Pomogą rozwiązać m.in. problemy związane z odszkodowaniami, sprawami majątkowymi, spadkowymi i rozwodami.
To już trzecia akcja bezpłatnych porad organizowana przez samorząd adwokacki. W czasie ostatniej, która odbyła się w październiku zeszłego roku, adwokaci w całym kraju przyjęli za darmo ponad 14 tysięcy osób.
W sobotę o godz. 9 do 15 na klientów będzie czekało kilkudziesięciu adwokatów. Podczas wcześniejszych akcji najwięcej osób pytało o prawo rodzinne (rozwody, alimenty, podział majątku po rozwodzie), spadki (zwłaszcza w sytuacjach sporu między wieloma spadkobiercami), ubezpieczenia społeczne (głównie zasiłki z ZUS), sprawy nieruchomości i rozgraniczenia gruntów oraz odszkodowań.
W Bielsku – Białej udział w akcji biorą: Magdalena Stec, ul. 11 Listopada 70, Krzysztof Stec, ul. 11 Listopada 70, Piotr Szymkowiak, ul. 3 Maja 1, Beata Byrdy-Matlakiewicz, ul. 11 Listopada 10/1, Marta Hotek, ul. 11 Listopada 10/1, Adrianna Tomasik, ul. 11 Listopada 10/1, Brygida Piątek-Kociszewska, ul. Barlickiego 13/2, Karol Kafka, ul. 1 Maja 45, Tomasz Kilarski, plac Ratuszowy 4, Grzegorz Orman, ul. Stojałowskiego 2, Monika Stachowicz, ul. Stojałowskiego 2, Julita Sowińska, ul. Mickiewicza 43/2.
Adwokaci apelują, aby osoby chcące skorzystać z darmowych porad, przyniosły na spotkanie pełną dokumentację. Naczelna Rada Adwokacka uruchomiła infolinię: 22 505 25 00. Można tam uzyskać wszystkie informacja o sobotniej akcji.
Pełna lista kancelarii biorących udział w akcji znajduje się TUTAJ
Źródło: http://bielskobiala.gazeta.pl

10. 05. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9390
 W weekend 24 – 25 kwietnia 2010 odbyły się w Lidzbarku Warmińskim Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego kadetów i juniorów.
Adam Ramenda, mieszkaniec Kaniowa, obecnie zawodnik LUKS Warmia Lidzbark Warmiński w kategorii kadet zajął 4 miejsce. W grze podwójnej w parze z Konradem Bobryk (LUKS ABC Żak Pisanica) zajął 3 miejsce, a w grze mieszanej, występując z Martą Lis ( LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) zdobył tytuł mistrzowski.
W sobotę 1 maja rozegrano w Lidzbarku Warmińskim Półfinały do Mistrzostw Polski w kategoriach: junior, kadet i młodzik. Adam Ramenda zapewnił sobie awans do półfinałów bez konieczności udziału w eliminacjach.

10. 05. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 11165
 W ostatnim Magazynie Gminnym opublikowany został wywiad z długodystansowcem Tomaszem Jędrzejko, który otrzymał Nagrodę Rady Gminy za promocję gminy w 2009 roku. Tutaj przekazuję najnowsze informacje ze sportowego życia pana Tomasza, który zaprasza wszystkich do wspólnego biegania.
3 maja 2010 roku w Katowicach miał miejsce Silesia Maraton, w ramach którego rozegrano także konkurencję Sztafety Maratońskiej. Drużyna w składzie: Tomasz Jędrzejko (kapitan), Andrzej Koczur, Zbigniew Lauzer, Jacek Zakrzewski zajęła I miejsce. Czteroosobowy zespół pokonał dystans maratonu w czasie 2 godziny i 55 minut zyskując prawie 30 minutową przewagę nad drugim zespołem.
W dniach 7-9 maja na terenie całego Kraju trwała akcja Polska Biega. Również na terenie naszej Gminy miał miejsce bieg towarzyski, w którym wzięło udział 8 zawodników. Pokonali oni trasę z Niklówki, ulicą Górską, przez Las Janowski do Janowic. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale.
Ustalono także stały termin spotkań biegowych – każdy piątek, godzina 18 – Niklówka. Zapraszamy wszystkich aktywnych, niezależnie od wieku i poziomu formy. Spotkania mają charakter rekreacyjny. Długość trasy oraz tempo będą ustalane przez uczestników biegu.
Do góry