Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

10. 05. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8838
 Mało kto pamięta, który to już raz Zarząd Sekcji Wędkarskiej im. A. Gascha przy LKS Przełom Kaniów zorganizował  Dziecięce Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina. Zawody odbyły się w sobotę, 29 maja, a okazją, jak zawsze, był zbliżający się Dzień Dziecka.
O godz. 7 odbyła się zbiórka i następnie dzieci zajęły przygotowane wcześniej stanowiska na wschodnim brzegu Oczka Kaniowskiego. W zawodach wzięło udział 50 dzieci, od razu zaznaczę, że każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek i nagrodę (wręczali je: przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek, wójt Stefan Wodniak, zastępca wójta Artur Beniowski i kierownik Sekcji Wędkarskiej Mariusz Wojtuszek). Poczęstunek i nagrody rzeczowe to zasługa sponsorów: Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność’80 KWK Silesia, Urzędu Gminy Bestwina, Rady Gminy  Bestwina, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Cukierni Asteria z Kaniowa (Jadwiga i Dariusz Byrski), PHU GAWĘDA Barbara i Adam Gawęda, Hurtowni Ambra z Czechowic – Dziedzic, Olmar – Grażyna i Roman Sas.
Mimo niezbyt ciekawych prognoz pogoda dopisała i dzieci w dobrych warunkach mogły popróbować swoich wędkarskich umiejętności. A widać było, że wielu z nich to już wytrawni wędkarze, świadczył o tym nie tylko posiadany sprzęt, ale i przygotowanie swojego łowiska, odbywało się więc nęcenie, próbowanie różnego rodzaju zanęt, poziomowanie spławka, krótko mówiąc pełen profesjonalizm.
Najlepszym wędkarzem został Filip Hałas, w którego siatce trzepotały się ryby o łącznej wadze 4,11 kg. Kolejne miejsca zajęli: 2.Kujawa Michał (3,79 kg), 3. Wieczorek Bartłomiej (3,55), 4. Hałas Gemma (3,49), 5.Gawlik Julia (3,18), 6. Malinowski Kamil (2,95), 7. Olek Rafał (2,60), 8. Lis Wojciech (2,03), 9. Jerczyński Piotr (2,01), 10. Płachta Nadia (1,97).
Zdjęcia z przebiegu zawodów oraz wręczania nagród można zobaczyć w GALERII.

10. 05. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8637
   Powódź ciągle groźna, z północnej części Polski docierają alarmujące informacje o coraz to nowych zalanych miejscowościach. Powyżej kilka zdjęć z 29 maja 2010 z naszej gminy:
Wisła wróciła już do swojego koryta, ul. Rybacka i Gawlików są przejezdne, ale pod okiem strażaków pompy przy ulicy Rybackiej w dalszym ciągu pracują. W internecie pojawił się krótki filmik z wizyty kandydata na prezydenta, marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego:

10. 05. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8615

 Mimo, że od 16 maja są praktycznie cały czas "na nogach", 29 maja w godzinach porannych strażacy z Bestwinki spotkali się, aby wspólnie przeprowadzić ćwiczenia i podnosić swoją sprawność bojową..
Wśród nich nie zabrakło najmłodszych, którzy przypatrywali się działaniom starszych kolegów.
Tekst i zdjęcia: Wioleta Gandor

 

10. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8684

 Uwaga młodzi wędkarze!!!
Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Bestwina Jerzego Zużałka, organizowane przez Sekcję Wędkarską przy LKS Przełom Kaniów, odbędą się 29 maja na " Oczku Kaniowskim". Zbiórka uczestników przy Szkole Podstawowej w Kaniowie (koło kościoła) o godzinie 7 rano, natomiast osoby, które wiedzą gdzie znajduję się wyżej wymieniony akwen mogą bezpośrednio udać się na miejsce zawodów. Młodzi zawodnicy nie posiadający opiekuna na czas zawodów proszeni są o zabranie ze sobą pisemnej zgody rodziców.

Połamania kijów i taaaaaaaaaaaaaaaaaakiej ryby!!!

10. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9396
 Przed kibicami kolejna szansa na wygranie pizzy, a do tej pory nikomu się to nie udało. Przypominam, że aby wygrać pizzę ufundowaną przez Grzegorza Barczyńskiego – Pizzeria Prowansja w Kaniowie należy trafić co najmniej 2 wyniki. Za wytypowany poprawnie jeden wynik typerzy otrzymają zestaw: koszulka, czapeczka, kubek.
Oto zestawy par na najbliższą kolejkę (typujemy do godziny rozpoczęcia pierwszego z meczów):
Kolejka 22 - 29-30 maja
GLKS Wilkowice - Przełom Kaniów
KS Bestwinka - Żar Międzybrodzie Bialskie
LKS Bestwina - Tempo Puńców
10. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8719
 Wczoraj na naszych boiskach rozegrano dwa zaległe mecze.
LKS Bestwina - Wisła Ustronianka 0:0

Pomimo grania w osłabieniu od 36 minuty spotkania drużyna Bestwiny zdobyła jakże ważny punkt w meczu z wyżej notowaną Wisłą. Remis we wczorajszym meczu przybliża ekipę gospodarzy do pozostania w lidze okręgowej.
LKS Bestwina: Kolonko - Gołąb, Zabłocki, Bauer, Bundzyło, Małaczek, Pokusa, Kalamus (60' Drańka), Ogórek (60' Borutko), Kozielski (84' Ogiegło), Skęczek (90' Wolff)
KS Bestwinka   - MRKS II Czechowice 8:0 (4:0)
1:0 - Łukosz - 26', 2:0 - Herka - 29', 3:0 - Łukosz - 31, 4:0 - Wróbel - 40', 5:0 - Jastrzębski - 46', 6:0 - Samobójczy - 52', 7:0 - Herka - 75', 8:0 - Herka - 82'
10. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9450

Konkursem w Szkole Podstawowej w Kaniowie zakończyły się eliminacje szkolne do finału gminnego Konkursu Wiedzy o Krwiodawstwie i Czerwonym Krzyżu organizowanego przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Bestwinie.
W SP Kaniów do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Głąb – 101 punktów ( na 124 możliwe), na drugim i trzecim miejscu znalazły się Paulina Janusz i Justyna Knapczyk – obie zdobyły po 97,5 pkt. Czwarte miejsce zajęła Monika Pacyga (97 pkt), piąte Edyta Wilczek (93,5), szóste Natalia Pacyga (91,5 pkt).
Do finału, który odbędzie się w poniedziałek, 31 maja, o godz. 12 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie awansowali: Kacper Głąb, Paulina Janusz i Justyna Knapczyk.

Oprócz wyżej wymienionej trójki do finału konkursu awansowali:Mateusz Matura, Kacper Siwiec, Patrick Wróbel (SP Janowice), Mateusz Zarzyka, Paulina Gajda, Krystian Puczka (Gimnazjum Bestwina), Daniel Handzlik, Dawid Handzlik, Agnieszka Marek (SP Bestwina).

10. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9659
W Szkole Podstawowej w Bestwinie na udział w konkursie o krwiodawstwie i Czerwonym Krzyżu zdecydowało się 11 uczniów. Najlepszych odpowiedzi na zestaw 62 pytań udzielił Daniel Handzlik, uzyskał 65,5 pkt, drugi wynik osiągnął Dawid Handzlik (64,5 pkt), trzeci Agnieszka Marek (62 pkt) i ta trójka awansowała do finału gminnego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 12 w Centrum Kultury, Sportu i rekreacji w Bestwinie.
Kolejne miejsca zajęli: Joanna Błasiak (60,5 pkt), Kamil Lejkowski i Katarzyna Dzida (oboje po 53 pkt).
10. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9138

 12 czerwca  po raz czwarty zorganizowany zostanie na terenach rekreacyjnych w Kaniowie „Underground Festiwal”. Ideą przewodnią festiwalu jest promocja młodych zespołów, które często mają problem z zaprezentowaniem się na większej scenie.
Tym razem główną gwiazdą festiwalu będzie Plagiat199, zespół ten osiągnął sławę ogólnopolską, grając trasy koncertowe z takimi zespołami jak: Dżem, Leniwiec, Kult czy Kazik Na Żywo.oprócz niego wystąpią: The End, The Coiots, The Redskiss, A - front.
Wstęp na jednodniową imprezę kosztuje 10zł (do nabycia przed i w trakcie koncertu). Początek o godz. 16.00, planowane zakończenie - godz. 22.00.
W poprzednich edycjach na scenie zagościły takie zespoły jak: Noise Division, Per-wers, Nie Dotyczy Chodnika. Warto również wspomnieć o Volte Face, 3R Salam Sound System czy Awarii Podwozia.

Strona internetowa Undergrondu: www.undergroundfestiwal.pl

10. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9339
 26 maja, w najbardziej kolorowym i pachnącym kwiatami miesiącu obchodzimy Dzień Matki.
Święto to jest wyrazem wdzięczności. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

Matka – to osoba nam najbliższa, najlepsza, jedyna. Wszystko o matce się wie, gdy się ją straci. Chroniła, karmiła, była ciepłem, światłem, uśmiechem, zdrowiem, płaczem, radością, snem i przebudzeniem, słońcem, wiosną, kwiatem, utrudzeniem, pierwszym słowem, krokiem... braknie słów, bo o matce napisać, tomy to za mało.
Niech ten 26 maj będzie dniem przypomnienia, że głównie dzięki wszystkim Mamom zawdzięczamy swe istnienie. Mama to ta szczególna osoba, która tuli, obsypuje miłością i jak nikt zna swoje dziecko. Zawsze należy jej się szacunek i wdzięczność. Wszystkim Matkom składamy życzenia  zdrowia, radości, życzliwości i pomocy najbliższych.

Do góry