Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

12. 02. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6033

UWAGA!
W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Stefana Wodniaka, wójta gminy Bestwina odwołany zostaje „Wieczór z operetką i humorem” (odbędzie się w innym terminie) oraz II kolejka Gminnej Ligi Siatkówki Amatorów (mecze odbędą się 3 marca).

12. 02. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7435

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ŚP.
STEFANA  WODNIAKA

Wójta Gminy Bestwina w latach 2006-2012wybitnego samorządowca,kompetentnego i życzliwego człowieka o otwartym sercu,wspaniałego szefa i współpracownika.
RODZINIE
składamy wyrazy wielkiego współczucia
:
Radni Gminy Bestwina, Zastępca Wójta Gminy oraz Pracownicy Urzędu Gminy w Bestwinie.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 25 lutego 2012r.(sobota).Wyjście z domu o godzinie 13.00.
Msza Święta o godzinie 14.00 w Kościele p.w. WNMP w Bestwinie.



12. 02. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6706

W sobotę, 18 lutego, Sekcja Ratownictwa Wodnego działająca przy OSP Kaniów zorganizowała dla strażaków szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie ratownictwa na lodzie.

Nasza gmina obfituje w różnego rodzaju zbiorniki wodne, do tego dochodzą jeszcze rzeki (tegoroczna zima pokazała, że i one zamarzają stwarzając dodatkową pokusę), więc o wypadek nietrudno, warto więc znać sposoby ratowania ludzi z takich opresji.
Część teoretyczna odbyła się w Domu Strażaka w Kaniowie, a część praktyczna w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie.
Instruktażu udzielali członkowie Sekcji Ratownictwa Wodnego przy OSP Kaniów a na co dzień członkowie Grupy Ratownictwa PCK z Czechowic – Dziedzic: Adam Ubych, Tomasz Indeka, Szymon Kidoń. Na lodzie nad bezpieczeństwem uczestników pokazów czuwali w pełnym ekwipunku i gotowości członkowie Centrum Nurkowego EdenSport: Ryszard Szwajcer i Patryk Szwajcer. Ze swoim sprzętem przybyli także do pomocy strażacy – ratownicy z OSP Łąka.

Czytaj więcej
12. 02. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5971

Adam Kozielski w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 był najlepszym strzelcem swojej drużyny, LKS-u Bestwina. Ten 23-letni napastnik w swojej karierze grał m.in. w: zespołach młodzieżowych obecnego TS-u Podbeskidzie oraz BKS-ie Stal Bielsko-Biała, w barwach którego zaliczył debiut na trzecioligowym szczeblu. Dzisiaj jest postrachem bramkarzy w bielskiej lidze okręgowej.

Pamiętasz jak zaczęła się twoja przygoda ze sportem? Gdzie stawiałeś pierwsze piłkarskie kroki?

- Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu. Z tego co pamiętam- odkąd tylko byłem w stanie kopnąć w piłkę robiłem to. Mój brat od małego miał inklinacje bramkarskie, wiec stworzyliśmy zgraną parę. To właśnie on, wspólnie z ojcem zarazili mnie pasją do piłki. Dzieciństwo wyglądało wtedy zupełnie inaczej niż dzisiaj. Prawie wszystkie zabawy opierały się na ruchu, na osiedlu koledzy codziennie zbierali ekipę do grania i w ten sposób większość dzieciństwa spędziłem na boisku. Dzisiaj dzieciaki tęż lubią grać, ale wybierają komputer. Miałem też trochę szczęście. Na osiedlu karpackim, na którym mieszkałem, było kilku chłopaków z talentem. Należał do nich m.in. Mariusz Sacha (obecnie Podbeskidzie) i Darek Rucki (BKS Stal), wiec poziom był wysoki. Podczas jednej z osiedlowych rywalizacji zauważył mnie trener Ryszard Kłusek. Nie pamiętam już dokładnie w jakich okolicznościach, ale zabrał mnie do szkółki piłkarskiej BBTS-u Włókniarz. Pamiętam, że byłem dwa, trzy lata młodszy od innych chłopaków. Później, powoływał mnie do kadry okręgu, za co jestem mu wdzięczny.

Czytaj więcej
12. 02. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5718

MKS Czechowice - Dziedzice zaprasza na III turniej Grand Prix Czechowic - Dziedzic 2011/12

III turniej odbędzie się 25 lutego 2012r(sobota) na sali ZS w Ligocie, zapisy 8:30 - 9:00, rozpoczęcie gier 9:30
Kategorie wiekowe:
1.Żaki (chłopcy i dziewczyny klas I-IV szkół podstawowych)
2.Młodzicy (chłopcy i dziewczyny klas V-VI szkoły podstawowej)
3.Gimnazja (chłopcy i dziewczyny klas I-III gimnazjum)
Aktualna klasyfikacja po II turniejach oraz szczegółowe informacje na www.mks-czechowice.pl

12. 02. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6780

Dzisiaj, w Domu Strażaka w Bestwinie, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nim udział 21 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum (11 ze szkół podstawowych, 10 z gimnazjum). Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi w na 25 pytań w pisemnym teście.
Komisja w składzie: Herbert Szeliga, Grzegorz Owczarz i Józef Distel ogłosiła, że w grupie uczniów ze szkół podstawowych najlepiej na pytania odpowiedziała Marta Głąb z Kaniowa – 24 punkty na 25 możliwych, II miejsce Wiktoria Kowalczyk, również z Kaniowa – 23 pkt, III miejsce – Krzysztof Kwiecień z Bestw inki.
W grupie uczniów gimnazjum I miejsce zajął Adrian Skrudlik z Kaniowa – 22 pkt, II miejsce – Kacper Głąb – 21 pkt, III miejsce Jakub Górka, obaj również z Kaniowa.
Marta Głąb i Adrian Skrudlik awansowali do Turnieju na szczeblu powiatu. Za trzy pierwsze miejsca przyznano nagrody książkowe, pozostali otrzymali dyplomy oraz słodki poczęstunek.

12. 02. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6075

W sobotę, 18 lutego, rozpoczęła się V edycja Gminnej Ligi Siatkówki Amatorów - GLSA Bestwinka'2012 organizowana przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie oraz radnych Andrzeja Wojtyłę i Jerzego Zużałka.
Wyniki I rundy:
Golden Boy’s - Volley Master’s: 22-25; 21-25 (0:2)
Golden Boy’s - Flying Volleyball Angels: 25-19; 25-22 (2:0)
Flying Volleyball Angels - Volley Master’s: 18-25; 18-25 (0:2)

12. 02. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6083

Wczesnym popołudniem zaproszenie dla dwóch osób na romantyczną kolację ufundowane przez właściciela Willi Eureka w Czechowicach - Dziedzicach zostało wręczone Pani Barbarze, autorce poniższego wiersza:

Życzenia Marzenia Wspomnienia

Kolejny rok
Następny krok
Słońce czy deszcz
Miłość po kres
Radość i łzy
Szczęście
...to Ty

Mieliśmy plan
Wakacje wśród palm
Tylko we dwoje
Letnie swawole
Marzenia nam zostały
Wypoczynku nie ujrzały

Dobrze nam
Tu i teraz
Niczego nam
Nie brakuje
Życzę Ci zdrowia
Mój Drogi
Bo sam wiesz …
Reszta się jakoś ułoży

Barbara

12. 02. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7872

12. 02. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5815

W Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie ul. Krakowska 123 odbędzie się w dniu 27 luty br w godzinach od 14.00 do 18.00
K
OMPUTEROWE BEZPŁATNE BADANIE OSTROŚCI WZROKU
z możliwością doboru okularów po promocyjnej cenie!!!
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna, tel. 33 810 34 43


Do góry