Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 05. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3710
Derbom KS Bestwinka – LKS Kaniów towarzyszyła piękna pogoda co dodatkowo zmobilizowało kibiców do wyjścia z domu i na boisko w Bestwince przybyli całymi rodzinami.
W przeprowadzonym przeze mnie konkursie na wytypowanie wyniku tego meczu również wzięła udział rekordowa liczba uczestników, bo aż 53, a można było wygrać 100 zł lub vouchery z Pizzerii Prowansja o wartości 50 zł każdy. 27 osób typowało zwycięstwo LKS Kaniów, 12 zwycięstwo KS Bestwinka i 14 remis. Pomimo tak dużej liczby typerów prawidłowy wynik wytypowała tylko jedna osoba – Dawid Englart i do niego trafia 100 zł.
Ciekawa była również trójka sędziowska, ponieważ na liniach wystąpiły dwie bardzo młode panie jako asystentki sędziego głównego. Pomimo że derbom w wielu przypadkach towarzyszą spore emocji, nie zawsze sportowe, ten mecz w mojej ocenie przebiegł w bardzo dobrej atmosferze, chociaż emocji, ale tych faktycznie sportowych, nie brakowało. W uzupełnieniu informacji o paniach sędzinach dodam, że jedna z nich, Paulina Garbocz, jest bramkarką w drużynie LKS Bestwina Dziewczyny.
A sam mecz był bardzo wyrównany, chociaż więcej do pracy miał bramkarz LKS Kaniów, Dawid Grabski. W jednym przypadku, po strzale Grzegorza Sztorca, który najbardziej zagrażał bramce kaniowian, wyręczyła bramkarza poprzeczka. Pierwsza odsłona nie przyniosła bramek, choć okazje do ich zdobycia były zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie.
Czytaj więcej
23. 05. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3999
349239031 624923456354992 4397301767405123519 n350198069 483282137309461 7454549815374029846 nW sobotę, 27 maja, odbył się Ultramaraton Kajakowy „Pilica – Rzeka, Która Łączy”. Zadaniem kajakarzy było przepłynięcie rzeką 116 km z Tomaszowa Mazowieckiego do Warki. Jest to jeden z najdłuższych maratonów kajakowych rozgrywanych do tej pory w Polsce. W roku 2023 odbyła się jego 6-ta edycja.
O Piotrze Postce i Januszu Hałasie pisałem już tutaj kilka razy z okazji ich aktywności na różnych polach. Tym razem panowie postanowili zmierzyć się z rzeką Pilicą i własnymi słabościami i wystartować w ultramaratonie. Przed startem zakładali sobie, że przepłyną ten dystans w 13 godzin i sztuka ta im się udała, bo zameldowali się na mecie po 12 godzinach i 41minutach. Wytrzymać tyle godzin w pozycji siedzącej w chyboczącym się kajaku i jeszcze wiosłować to nie lada wyzwanie, ale panowie sprostali temu zadaniu i w świetnych humorach mineli linię mety. Gratulacje!
23. 05. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3388
MDP OSP BestwinaW sobotę, 27 maja, odbyły się w Czańcu II Manewry Ratownicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Jako jedyna z naszej gminy wzięła w nich udział MDP OSP Bestwina w składzie: Julia Furtek, Szymon Kubik, Paweł Mędrala i Oliwier Mędrala.
Tego sukcesu nie byłoby bez druhny Marty Gandor – Golik, która przygotowała drużynę i towarzyszyła jej w czasie manewrów. W Manewrach wzięło udział 16 zespołów czteroosobowych złożonych z dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Impreza miała zasięg ogólnokrajowy.
23. 05. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3491
B Janusz bieg im SidyW niedzielę, 28 maja, w Katowicach odbył się IX Bieg im. Janusza Sidły, mający na celu oddanie hołdu wybitnemu lekkoatlecie pochodzącemu z Katowic.
 
Ciężka i wymagająca, 10 kilometrowa trasa, zakończyła się sukcesem kaniowianki, Barbary Janusz, która dobiegła do mety jako 3 w kategorii OPEN i jako 1 w kategorii wiekowej z wynikiem 52:01.
 
Brawo, pani Barbaro, takie informacje czyta się zawsze z największą przyjemnością!
23. 05. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3555
Wiosną piłkarze z Bestwiny punktują rzadko, toteż w konfrontacji z wyżej notowaną Iskrą Pszczyna każda zdobycz jawiła się jako wartościowa.
Fakt rozgrywania meczu na terenie drużyny przeciwnej nie jest natomiast w obecnym sezonie szczególną przeszkodą dla LKS-u Bestwina, a wydarzenia z Pszczyny dobrze o tym zaświadczyły. Goście w premierowej odsłonie meczu byli stroną aktywniejszą i częściej stwarzającą groźne sytuacje. W 19. minucie o piłkę w prawym sektorze boiska powalczył Wojciech Wilczek, po udanym pressingu podał do Tomasza Gali, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył bez namysłu, ale pojedynek ów przegrał. Podobny był efekt końcowy akcji z 28. minuty. Piłkę głową do Jakuba Krawczyka zgrał przytomnie Mateusz Kołodziej, ale rosły defensor strzelił z 5. metrów wprost w golkipera Iskry.
Swego bestwinianie dopięli w 36. minucie. Zasługa to rozegrania Krystiana Patronia z Adrianem Miroskim na prawym skrzydle, asysty tego drugiego do Macieja Kosmatego, który uderzeniem zza „16” ulokował futbolówkę obok słupka od strony wewnętrznej. Zdobycz jakkolwiek zasłużona nieco gości rozluźniła, bo trudno inaczej ocenić zdarzenie z 37. minuty, gdy Iskra omal błyskawicznie nie wyrównała. W idealnej sytuacji po oskrzydlającej akcji piłkę na rzut rożny wyekspediowali defensorzy LKS-u.
Czytaj więcej
23. 05. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3701
Zarząd LKS Przełom Kaniów organizuje w dniu 1 lipca (sobota) IX Wakacyjny Turniej Piłkarski Dzikich Drużyn o Puchar Posła na Sejm RP Przemysława Drabka. Turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem niezrzeszonych zespołów z całego powiatu, jak również drużyn z małopolski. Serdecznie zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona!
Czytaj więcej
23. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3241
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Bestwina ulica Młyńska 1, 1a, 4, Witosa do nr 153 i 172
Rozpoczęcie:     30.05.2023 09:00
Zakończenie:     30.05.2023 13:00
Bestwina ulica Buczyna
Rozpoczęcie:     31.05.2023 09:00
Zakończenie:     31.05.2023 16:00
23. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3297
Szykuje się skandaliczna sytuacja, oto po wyremontowaniu linii kolejowej Oświęcim-Czechowice i budowy za ciężkie pieniądze nowych przystanków w Dankowicach czy Kaniowie nie pojadą tamtędy żadne pociągi regionalne, gdyż Urzędy Marszałkowskie w Katowicach i Krakowie (linia leży na pograniczu tych województw) nie potrafią się w tej kwestii dogadać.
Ta skandaliczna sprawa nie może zostać bez interwencji!!!! Poniżej nasza petycja w tej sprawie wysłana do Urzędów Marszałkowskich w Krakowie i Katowicach.
PETYCJA WS POŁĄCZEŃ KOLEJOWYCH NA TRASIE CZECHOWICE-DZIEDZICE - OŚWIĘCIM:
Linia kolejowa Oświęcim-Czechowice-Dziedzice jest w końcowej fazie modernizacji. Wyremontowano tory, a także przystanki m.in. w Dankowicach czy Kaniowie. Tymczasem w źródłach kolejowych pojawiają się informacje jakoby po zakończeniu modernizacji w nowym rozkładzie jazdy, który ma wejść w życie w grudniu b.r. nie przewiduje się żadnych pociągów osobowych łączących Oświęcim i Czechowice-Dziedzice. Mają tędy jeździć jedynie pociągi dalekobieżne, międzynarodowe nie zatrzymujące się w mniejszych miejscowościach, a ruch regionalny ma być prowadzony jedynie po stronie województwa małopolskiego łącząc Oświęcim i Brzeszcze, zaś po stronie woj. śląskiego w ogóle ma nie być prowadzony, ewentualnie ograniczony do rachitycznego połączenia w weekendy. Ma to wynikać z faktu, że trasa Czechowice-Oświęcim leży na pograniczu dwóch województw: śląskiego i małopolskiego i ich władze nie potrafią się w kwestii tych połączeń porozumieć.
Czytaj więcej
23. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3915
W ostatnich dniach w lokalnych mediach można poczytać o "wydarzeniach z zakrystii w bestwińskiej parafii". Pierwsza napisała o tym beskidzka24.pl - czytaj TUTAJ
Dzisiaj obszerny artykuł ukazał się w internetowym wydaniu Radia Bielsko "Waszym okiem - Radio Bielsko". Poniżej kopia tego artykułu: Co się dzieje w zakrystii?
 
Ksiądz nas bije – tak twierdzi w rozmowie z Radiem Bielsko 13-letni ministrant z Bestwiny. Sprawę wyjaśnia kuria bielsko-żywiecka. Po zawiadomieniu złożonym policji, zajmie się nią także sąd rodzinny w Pszczynie.- Ksiądz ciągnął mnie za uszy, bił sznurkiem albo przekładał przez kolano i uderzał ręką – opowiada Krystian z Bestwiny. 13-latek był do tej pory ministrantem w tamtejszym kościele. Zrezygnował w ostatnią niedzielę, kiedy ksiądz – jak twierdzi chłopak - uderzył go ponownie. Zdarzenie miało mieć miejsce w zakrystii, przed mszą.
- Ksiądz sobie usiadł i każdy podchodził no i on zaczął wpierw wyzywać [ministrantów – dod. red.] od dziadów (…), a potem brał ten sznurek i zaczął bić i tak praktycznie każdego… głównie w pośladki, ale jak mu zeszło to zdarzało się też tutaj, na końcu kręgosłupa – mówi Krystian.Posłuchaj
Czytaj więcej
23. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3761