Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

23. 05. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3651
23. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3551
Żółto – czerwono było na boisku broniącego się przed spadkiem KS Bestwinka w starciu z wyżej notowanym Pionierem Pisarzowice. Sędzia, Rafał Choszczyk, pokazał gościom 6 żółtych i 2 czerwone kartki, gospodarze zobaczyli 3 żółte i 1 czerwony kartoniki. Czerwień została pokazana w 45 minucie Michałowi Kujawie (KSB) i Łukaszowi Nyczowi (Pionier) za wzajemne przepychanki.
Goście już w 6 minucie wyszli na prowadzenie, ale w 21 minucie Grzegorz Sztorc wlał nadzieję w serca miejscowych kibiców doprowadzając do wyrównania i remisem zakończyła się pierwsza odsłona meczu.
Po przerwie celnym trafieniem popisali się w 49 minucie tylko goście i mecz zakończył się porażką ambitnie walczących gospodarzy 1:2, co stawia ich w ogromnie trudnej sytuacji, ponieważ przewaga nad ostatnim w tabeli GLKS II Wilkowice stopniała do 3 punktów, a w najbliższą środę właśnie z tą drużyną w Wilkowicach KSB rozegra zaległy mecz. Konieczna jest pełna mobilizacja, tym bardziej, że rezerwy wilkowiczan mogą zostać wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny.
KS Bestwinka – LKS Pionier Pisarzowice 1:2
KS Bestwinka: Dominik Chmielniak (B), Patryk Fluder, Kacper Kołodziej, Kamil Kucharczyk, Michał Kujawa (45' czerwona kartka), Konrad Łuszczak, Mateusz Pietraszko (82' Jakub Wójtowicz), Bartosz Prymula (C), Maciek Skęczek (46' Vadym Matvieienko), Grzegorz Sztorc, Klaudiusz Willmann (56' Szymon Głąb).

W 39 i 66 minucie padły bramki dla gospodarzy, LKS Sokół Hecznarowice, w spotkaniu z LKS Kaniów. Mimo ambitnej postawy i walki przez cały mecz, osłabiony brakiem kilku kontuzjowanych zawodników, LKS Kaniów musiał uznać wyższość wicelidera bielskiej A klasy i przegrał w Hecznarowicach 2:0.

Czytaj więcej
23. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3102
Premierowa odsłona przesądziła o wartościowej punktowej zdobyczy LKS-u Bestwina.
Na takową też piłkarze z Bestwiny w pełni zasłużyli, bo od startu potyczki z rywalem z Łąki potrafili narzucić swoje warunki. Gościom wystarczyło 120. sekund, aby objąć prowadzenie. Z rzutu rożnego „centrę” wykonał Maciej Kosmaty, defensorzy LKS-u Łąka piłkę wyekspediowali, ale trafiła ona ponownie pod nogi pomocnika, który tym razem popisał się wrzutką dokładną do Jakuba Krawczyka, występującego w roli egzekutora.
Wyborne otwarcie sprawiło, że w bestwińskich szeregach pojawiło się dużo pewności i spokoju. Miejscowi usiłowali dystans odrobić, ale z dość licznych dośrodkowań w pole karne nie wynikało konkretne zagrożenie. Swoich szans doczekali się za to podopieczni Sebastiana Gruszfelda. Maciej Budkiewicz w sytuacji sam na sam uderzył ponad bramką, ale w minucie 40. wątpliwości nie pozostawił Damian Gacek. Akcję na wagę podwyższenia rezultatu na 2:0 zainicjował podaniem za linię obrony Patryk Wentland, zaś asystę bezpośrednio poprzedzającą strzał Gacka zaliczył zagraniem z lewej flanki Tomasz Gala.
Czytaj więcej
23. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3176
23. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4259
Lesna Mlodzicy1Lesna MlodzicyW dniach 13 – 14 maja w Leśnej na obiektach LUKS Kwisa Leśna odbyła się pierwsza w tym roku edycja Pucharu Polski w kajak polo oraz Międzynarodowy Turniej w kajak polo z udziałem drużyn z Polski, Czech i Litwy.
UKS Set Kaniów wystawił w nim trzy drużyny, w I Dywizji (seniorzy), w II Dywizji (kobiety/juniorzy) i w III Dywizji (młodzicy).
Seniorzy w składzie: Bartłomiej Dawidek, Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Karolis Latauskas, Miklos Timar i Jerry Mansner zajęli 3 miejsce po zwycięstwie nad Team Poznań 7:4. Warto zaznaczyć, że na czele najlepszych strzelców w tej kategorii sklasyfikowano dwóch zawodników UKS Set: Karolis Latauskas zdobył 27 bramek, Mikols Timar – 15. Na uznanie zasługuje, że w fazie eliminacyjnej nasi seniorzy wygrali z Alytus SRC-VJRK 14:0, z LUKS Kwisa Leśna 9:0, Powiśle B 12:0 i z imponującym stosunkiem bramek 35:0 zajęli 1 miejsce w grupie. Pecha mieli w półfinale, gdzie przegrali z Feniksem Szczecin 4:5, a wcześniej w drugiej fazie grupowej wygrali z tą drużyną 7:3.

W II Dywizji nasza mieszana drużyna w składzie: Wojciech Szafarczyk (9 bramek), Przemysław Gruszka (7 bramek), Amelia Ewiak (5), Maja Pyjas (5), Roksana Głombek (2) i Maksymilian Borlicki (4) w meczu o 5 miejsce pokonała Czech U18 7:5.
Podobnie jak seniorzy również 3 miejsce zajęli młodzicy występujący w III Dywizji: Robert Sołdra (3 bramki), Adam Sołdra (8), Kaja Gruszka (7), Mateusz Borlicki (3), Sebastian Szafarczyk (najlepszy strzelec - 25 bramek), Joanna Szafarczyk. W meczu o 3 miejsce nasi młodzicy pokonali drużynę Powiśle Młodzicy 8:3.

23. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4924
Centralne obchody Dnia Strażaka w gminie Bestwina w 2023 roku odbyły się 13 maja a ich gospodarzem była OSP Kaniów.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem strażaków prowadzonych przez komendanta gminnego OSP, Grzegorza Owczarza, Orkiestrę Dętą Gminy Bestwina pod batutą Dawida Mikołajczyka i poczty sztandarowe wszystkich gminnych jednostek OSP spod Domu Strażaka OSP Kaniów do kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP, gdzie mszę św. celebrował ksiądz proboszcz, Janusz Tomaszek, przy asyście druhów: Grzegorza Lacha i Patryka Wójtowicza i poświęcona ona była wszystkim obecnym w kościele strażakom, ale także ich rodzinom i tym wszystkim, którzy już odeszli od nas, a wcześniej również nosili strażackie mundury. Zdjęcia z uroczystości TUTAJ
Ksiądz proboszcz, Janusz Tomaszek, zwrócił uwagę, że na ołtarzu znajdują się relikwie św. Floriana, patrona strażaków, przywołał pamięć o jego życiu, przypomniał, dlaczego strażacy obrali właśnie Jego za swojego patrona, a na zakończenie mszy św. udzielił nimi błogosławieństwa.
Obecni w kościele usłyszeli także: „Strażak to taki człowiek, który biegnie tam, skąd wszyscy inni uciekają” oraz „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Są to słowa, które doskonale oddaję charakter służby, bo podobnie jak kapłaństwo, bycie strażakiem jest również służbą innym. Ksiądz proboszcz podał wiele przykładów na to, że bycie kapłanem i bycie strażakiem mają ze sobą wiele wspólnego. Czasem bywa tak, że kapłan jest również strażakiem, o czym można było poczytać w numerze Gościa Niedzielnego z 4 maja.
Czytaj więcej
23. 05. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3546
Mało czasu mają zawodnicy LKS Bestwina na regenerację sił po środowym meczu z GLKS Wilkowice, bo już w sobotę, 13 maja, udają się do Łąki, by tam rozegrać mecz 25 kolejki z miejscowym LKS. Początek meczu o godz. 17.00. LKS Bestwina ma 32 punkty, LKS Łąka 26, zajmuje 13 miejsce i w ostatnim meczu zremisował w Międzyrzeczu 0:0 z wiceliderem rozgrywek.
W A klasie LKS Kaniów (10 miejsce, 26 pkt.) udaje się w sobotę do Hecznarowic. Jego przeciwnik, Sokół, zajmuje 2 miejsce i ma 40 punktów. Mecz odbędzie się o godz. 17.00.
Zajmujący 13 pozycję KS Bestwinka (17 pkt.) rozegra mecz na własnym boisku i podejmować będzie w niedzielę, 14 maja, o godz. 17.00 LKS Pionier Pisarzowice. Przeciwnicy bestwinczan zajmują obecnie 6 miejsce, mają 31 punktów, a w ostatnim meczu wygrali u siebie z LKS Kozy 1:0.
23. 05. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3388
346065639 1170428450296695 3215306550415523588 n346460203 627557009259904 195257198551962146 nParę dni temu zostały ogłoszone wyniki rankingu „Samorządowe biblioteki publiczne woj. śląskiego wg agregatowego indeksu aktywności w 2022 r.”.
Nie po raz pierwszy nasza Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zajęła w takim rankingu 1 miejsce w powiecie bielskim. Gratulacje!
Dzisiaj odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 23. edycji konkursu na najlepszą bibliotekę powiatu bielskiego. W tej edycji konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: Filia Roku 2022/2023 oraz Inicjatywa Roku 2022/2023.
Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zajęła 1 miejsce w kategorii Inicjatywa Roku 2022/2023, a filia w Bestwince 1 miejsce w kategorii Filia Roku 2022/2023.
W kategorii Inicjatywa Roku razem z Biblioteką Publiczną w Bestwinie, m.in. za przeprowadzenie oryginalnych akcji popularyzujących czytelnictwo, nagrodzona została ex aequo Gminna Biblioteka w Jaworzu.
Święto wszystkich bibliotekarzy z powiatu odbyło się w tym roku w gościnnych progach Gminnej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Buczkowicach.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Bielsku-Białej.
23. 05. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3540
LKS Bestwina oraz goście z Wilkowic odrobili wczoraj ligową zaległość, przystępując do rywalizacji po ostatnich ważnych zwycięstwach. Poniżej relacja z tego meczu ze strony www.sportowebeskidy.pl:
To było ciekawe widowisko, które okraszone zostało golami z obu stron i dużą dozą dramaturgii. Faworyta wskazać przed meczem było ciężko, a pierwsze minuty zdawały się wskazywać na gospodarzy. Ci mieli swoje okazje, aby rywala z Wilkowic stosunkowo szybko zaskoczyć. Najpierw kosztowny mógł okazać się kiks Dawida Kruczka, którego nie wykorzystał Wojciech Wilczek. Strzał niepilnowanego napastnik LKS-u wyłapał Richard Zajac. W kolejnej akcji pokonać golkipera nie zdołał Damian Gacek, który wyszedł w tempo do piłki zagranej za plecy obrońców GLKS-u.
– Zaczęliśmy naprawdę dobrze, kreując sobie dogodne sytuacje, aby objąć prowadzenie. Którąś z nich bezwzględnie powinniśmy zamienić na gola. A tak powtórzył się scenariusz znany z kilku innych spotkań w tym sezonie, gdy po zmarnowaniu swoich szans dostaliśmy „gonga” – wyjaśnia trener bestwinian Sebastian Gruszfeld. W kontekście straty do pauzy mowa o 27. minucie. Dominik Kępys asystował, a Maciej Marzec skierował futbolówkę do siatki, czym przyjezdni dali wyraźny sygnał, że punkty z Bestwiny zamierzają wywieźć.
Czytaj więcej
23. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3447
345635802 773703877531892 8597413088309576471 n345661553 892715875156762 309494364791676444 n345467802 252845047121679 7338913432507212258 n67 załóg stanęło na starcie 3 Rajdu Nyskiego 800-lecia Miasta.
W sobotę, 6.05.2023 r., na starcie w Nysie w szranki stanęło 36 załóg w Rajdowych Mistrzostwach Południa i Rajdowych Mistrzostwach Opolszczyzny, a 31 załóg zgłoszonych zostało do rywalizacji w Opolskim Samochodowym Pucharze Rajdowym i Rajdowym Samochodowym Pucharze Śląska.
Wśród zgłoszonych załóg zameldowała się załoga Łukasz Godula / Daniel Nowak - Peugeot 208 1.2 Pure Tech w klasie RN3 i ukończyła w niej wyścig na 2 miejscu.