Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Odznaczenie i awanse na wrześniowej sesji Rady Gminy

14. 09. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9556

Sesja Rady Gminy zawsze stanowi dobrą okazję do wręczenia różnorakich nagród i wyróżnień. Tak też stało się na XLII sesji w dniu 25 IX. Okolicznościową wizytę złożył w Urzędzie Gminy wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Kamiński. Samorządowiec w imieniu całego Sejmiku, na wniosek wójta Artura Beniowskiego wręczył zasłużonemu mieszkańcowi Kaniowa, panu Stanisławowi Kłodzie Srebrną Odznakę Honorową "Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego".

Stanisław Kłoda jest mieszkańcem, którego zasługi dla sołectwa Kaniów i całej gminy Bestwina można by wymieniać bardzo długo. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej i całe zawodowe życie poświęcił służbie wojskowej. Pracował między innymi w Ministerstwie Obrony Narodowej, osiągając stopień podpułkownika. Pomimo tak poważnych zadań czynnie uczestniczył w życiu swoich rodzinnych stron. W latach 1963 - 64 pracował społecznie przy budowie wodociągu w Bestwinie. Stał także na czele Społecznego Komitetu Budowy Przedszkola Publicznego w Kaniowie, otwartego w roku 1988. Pan Stanisław był również jednym z założycieli Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Kaniów - w tym okresie wybudowano w sołectwie tereny sportowo - rekreacyjne. W latach 1994 - 1998 był radnym gminy Bestwina, zaś w r. 1998 został wybrany do Rady Powiatu Bielskiego. W pracę samorządową angażuje się nadal, już jako emeryt.

Podczas sesji z rąk wójta akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego odebrały cztery panie nauczycielki z naszych placówek oświatowych: Lilla Czernek (ZSP Bestwina), Dorota Borgieł (ZSP Bestwinka), Kinga Firganek (ZSP Kaniów) i Ewelina Furczyk (ZSP Kaniów). Nauczycielom towarzyszyła dyrektor ZSP w Kaniowie Krystyna Bryksa i dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Arkadiusz Maj. Gratulujemy osiągnięcia kolejnego szczebla oświatowej kariery i życzymy kolejnych awansów na wyższe stopnie.

Więcej zdjęć : Galeria

Sławomir Lewczak

Do góry