Rotator Bestwina
WWW.GMINABESTWINA.INFO
Gmina Bestwina położona jest w południowej części województwa śląskiego.
Z RYBĄ I KŁOSEM W HERBIE
Stanowi część Kotliny Oświęcimskiej ograniczonej od północy rzeką Wisłą, a od zachodu rzeką Białą.
NIEZALEŻNY PORTAL MIESZKAŃCÓW
Graniczy z miastami: Bielskiem-Białą i Czechowicami- Dziedzicami oraz z trzema gminami Wilamowicami, Miedźną i Pszczyną.
| HTTPS:GMINABESTWINA.INFO |
|
W ostatnim czasie w naszej gminie nasiliły się działania oszustów wyłudzających pieniądze metodą „na kuzyna” – wariant metody „na wnuczka”.
Oszust wybiera osoby o imionach często nadawanych dawniej, najczęściej kobiety – Helena, Stanisława, Kazimiera i po nawiązaniu połączenia dzwoniący podaje się za kuzyna (najczęściej schorowanego, głos zachrypnięty lub cichy niewyraźny).
Na pytanie „który kuzyn?” oszust odpowiada „nie pamiętasz który? Ilu masz kuzynów?” Po czym uzyskuje imię prawdziwego kuzyna, a na pytanie o niepodobny głos wspomina o chorobie i ciężkim czasie.
W ubiegłą niedzielę, 9 sierpnia, Koło Gospodyń Wiejskich w Kaniowie świętowało 80-lecie swojego powstania. Z tej racji w parafialnym kościele odprawiona została uroczysta Msza Święta, a następnie na sali OSP w Kaniowie nastąpiła część oficjalna, a tuż po niej tańce, zabawy i wspólne świętowanie.
Uczniowski Klub Sportowy Set Kaniów zaprasza na XV Mistrzostwa Polski Juniorów i XII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kajak Polo, które odbędą się w dniach 15 – 16 sierpnia 2015 r. w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie.
Sobota:
Godz. 8.30 – 14.00 – mecze eliminacyjne,
15.00 – otwarcie Mistrzostw,
16.00 – 20.00 – c.d. meczów eliminacyjnych.
Niedziela:
Godz. 8.00 – 12.00 – mecze ćwierćfinałowe i półfinały,
12.30 – 14.00 – mecze finałowe,
15.00 – dekoracja, zakończenie Mistrzostw.


W weekend 8 – 9 sierpnia na obiektach LUKS Kwisa w Leśnej, odbyły się: Turniej Dzieci i Młodzików w Kajak Polo, Mistrzostwa Polski Weteranów w Kajak Polo i Zawody slalomowe dla weteranów rzeką Kwisą. We wszystkich tych konkurencjach startowali z powodzeniem zawodnicy UKS Set Kaniów.
Dzieci w składzie: Hanna Sojka, Katarzyna Janusz, Aneta Kóska, Marcel Wala, Paulina Gryz, Rafał Beniowski nie miały sobie równych i pewnie zajęły pierwsze miejsce.
Młodzicy również wygrali wszystko, co było do wygrania i na podium z numerem 1 stanęli: Konrad Mika, Patryk Owczarz, Kordian Kupczak, Jakub Witkowski, Wojciech Pilarz, Dominika Sojka, Jan Adamaszek.
W slalomie po rzece Kwisa swoich sił spróbował trener naszych kajakpolistów, Dariusz Pilarz i ku zdumieniu kibiców i specjalistów od slalomu zajął pierwsze miejsce.
Z kolei w drużynie weteranów kajak polo razem z Bartłomiejem Dawidkiem zdobył srebrny medal. Ich drużynę uzupełniali zawodnicy z innych klubów.
A już w dniach 15 – 16 sierpnia br. w Kaniowie odbędą się XV Mistrzostwa Polski Juniorów oraz XII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kajak Polo.
Na inaugurację rozgrywek ligi okręgowej w sezonie 2015/2016 na obiekcie miejskiego MOSiR-u zmierzyły się zespoły MRKS Czechowice i LKS Bestwina.
W pierwszej połowie spotkania inicjatywę w meczu przejawiali zawodnicy LKS Bestwina i to oni pierwsi cieszyli się ze zdobycia bramki. W 38 minucie faulowany w polu karnym był Damian Pokusa, do piłki na 11 metrze podszedł Szymon Skęczek i pewnym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie.
Druga odsłona to kolejne minuty, w których goście starali się o kolejne bramki. W 66 minucie fatalnej kontuzji nabawił się Wojciech Lisewski, podczas próby uderzenia piłki upadł na ziemię, łamiąc rękę. Spotkanie w związku z oczekiwaniem na karetkę zostało przerwane na około 15 minut. Po wznowieniu gry kolejne swoje szanse marnowała Bestwina. W 81 minucie z lewej strony w pole karne zagrywał piłkę Mateusz Radwański, przyjął ją Artur Sawicki, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. W końcówce spotkania wynik mógł jeszcze podwyższyć Radwański.
MRKS Czechowice-Dziedzice - LKS Bestwina 0:2
Czytaj więcej
Sobota w naszej gminie była wyjątkowo gorąca, zwłaszcza dla strażaków OSP.
Przed południem gasili palące się trawy i ściernisko w Kaniowie, na polach przy ul. Zgody, pomiędzy ul. Dankowicką, a Grobel Borowa (na zdjęciach) - byli to strażacy z OSP Kaniów, a po południu paliło się przy w Bestwince, przy ulicy Braci Dudów. Tutaj, z uwagi na duże zagrożenie, do pomocy strażakom z Bestwinki ściągnieto posiłki z OSP Bestwina i OSP Kaniów.
Czytaj więcej

Wczoraj, 7 sierpnia, o godzinie 21.00 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu w ramach „Grechuta Festival Świnoujście” odbył się Koncert Laureatów Grechuta Festival „Jeszcze pożyjemy”, a wśród wykonawców znaleźli się: „Dzień Dobry”, „Arie Andaluz”, Karolina Leszko, Tomasz Steńczyk, Łukasz Jemioła, ANAWA oraz gość specjalny – Ania Rusowicz Band.
W ramach koncertu przeprowadzono plebiscyt publiczności o nagrodę „Bursztynowe Serce Szczerozłote”. Najwięcej głosów uzyskał zespół "Dzień Dobry" i odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Świnoujście, Pana Janusza Żmurkiewicza oraz Pani Danuty Grechuty.
Zespół „Dzień Dobry” jest bardzo dobrze znany mieszkańcom naszej gminy, a jego wokalista i multiinstrumentalista, Piotr Mirecki, jest mieszkańcem Kaniowa. Brawo!!!

Dokładnie 1056 osób wyruszyło 6 sierpnia na pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę. Odbywa się ona już po raz 24. - Najmłodszy uczestnik ma trzy latka, najstarszy 77 lat - poinformował ks. Józef Walusiak, organizator pielgrzymki – proboszcz parafii pw. św. Józefa Robotnika w Janowicach.
Rano pielgrzymi uczestniczyli w mszy odprawionej w kościele pw. Nawiedzenia NMP w bielskiej dzielnicy Hałcnów. Koncelebrował ją bp Piotr Greger. Później podzieleni na dziewięć grup wyruszyli w trasę. Przez Oświęcim, Trzebinię, Chruszczobród, Koziegłowki, po sześciu dniach wędrówki 11 sierpnia dotrą na Jasną Górę. W sumie pokonają 153 km.
Na zdjęciach autorstwa Jacka Drosta zamieszczonych na stronie http://bielskobiala.naszemiasto.pl można zobaczyć wielu mieszkańców naszej gminy. Można je zobaczyć TUTAJ
W najbliższą niedzielę,tj. 9 sierpnia, od godz. 11 w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbędzie się Summer Zumba.
Wstęp wolny.
Wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki.
Daj się ponieść muzyce.
Biblioteka w Kaniowie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach edukacyjno-plastycznych w dniach 10 – 14 sierpnia 2015 r.; od 11.30 - 13.30.
W programie:
• Zajęcia plastyczne (wachlarze z papieru, lampiony, pudełeczka na biżuterię, ozdoby z masy drzewnej i wiele innych)
• Warsztaty decoupage prowadzone przez plastyka
• Farbowanie koszulek
• Głośne czytanie, zabawy słowne i logiczne