Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Straciła dorobek życia - pożar w Janowicach

20. 05. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 12407
Osiem zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Pszczelarskiej w Janowicach. Zespół ratownictwa medycznego przebadał lokatorkę budynku, nie było konieczności hospitalizacji.
Zgłoszenie pożaru wpłynęło do WCPR o godz. 00.03. – Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że ogniem w całości objęty jest budynek o konstrukcji drewnianej, a w środku znajdują się butle z gazem i możliwe, że sędziwa kobieta, która w nim mieszka. Nasze działania polegały na obronie budynku, który znajdował się blisko płonącego domu, podaliśmy dwa prądy gaśnicze na płonący budynek. Jednocześnie strażacy, mając na uwadze bezpieczeństwo, sprawdzali przez okna czy w budynku ktoś jest. Z informacji uzyskanych od policji wynika, że lokatorka tego budynku jest u sąsiadki – powiedział nam asp. sztab. Dawid Miś z JRG2 w Bielsku-Białej.
Z budynku strażacy wynieśli butle z gazem propan-butan, które zostały schłodzone. Po ugaszeniu pożaru budynek został przeszukany pod kątem osób trzecich i sprawdzony kamerą termowizyjną. Wskutek pożaru spłonął budynek drewniany wraz z wyposażeniem.
Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, OSP Janowice, OSP Bestwina, OSP Bestwinka, OSP Kaniów, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne i policja. Przyczynę pożaru ustala policja.
Do góry