KS Bestwinka - efektowne zakończenie rundy na własnym boisku a za tydzień derby

16. 10. 30
Odsłony: 6324

Wśród zmarzniętych, ale i szczęśliwych kibiców słychać było głosy, że jeszcze tak efektownego zakończenia rundy na boisku KS Bestwinka nie było. Trudno się dziwić, ponieważ w ogóle rzadko zdarza się wynik 9:1, a jeśli pada on na własnym boisku i w ten sposób drużyna żegna się z kibicami przed zimową przerwą, to jest to, na pewno, powód do zadowolenia i zapisania w Kronice Klubu. Zdjęcia z meczu TUTAJ
Już w 7 minucie Maciej Skęczek wykorzystał rzut karny, a w następnych 10 minutach dwukrotnie jeszcze trafił do bramki Iskry, kompletując klasycznego hat-tricka (Maciej Skęczek awansował na 2 miejsce w tabeli najlepszych strzelców bielskiej A-klasy, na swym koncie ma 9 bramek, prowadzi z 10 bramkami Łukasz Nycz - LKS Zapora Porąbka, LKS Pionier Pisarzowice). Tak więc gospodarze rozpoczęli od wysokiego „C”. Czwarta bramka dla KSB padła z samobójczego uderzenia, ale swój udział w niej miał Rafał Nycz. Już jako bezpośredni strzelec Rafał Nycz wpisał się strzelając piątą bramkę dla KSB. I wynikiem 5:0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie trener, Tomasz Zużałek, dał szansę zawodnikom rezerwowym. Bezrobotnego w I połowie Dominika Chmielnika zastąpił Radosław Kóska, a oprócz niego na boisko weszli jeszcze: Bartosz Adamowicz, Michał Kujawa i Michał Czader. Zmiennicy nie okazali się gorsi. Co prawda Radosław Kóska musiał raz wyjąć piłkę z siatki, ale nie można go winić za utratę tej bramki, zresztą uderzenie zawodnika Iskry, Tomasza Kubicy, było chyba najładniejszym w tym meczu.
Bartosz Adamowicz wpisał się dwa razy na listę strzelców, a po jednej do kolekcji zdobytych bramek dorzucili jeszcze Maciej Kosmaty, z rzutu karnego i Michał Kujawa. Było także kilka poprzeczek i słupków, jednakże dziesiątej bramki nie udało się zdobyć, sędzia nie doliczył ani sekundy do tego ciekawego spotkania.
KS Bestwinka – KS Iskra Rybarzowice 9:1
KS Bestwinka: Dominik Chmielniak, Tomasz Bieroński, Michał Więcek, Szymon Tomala, Zbigniew Wierzgoń, Maciej Skęczek, Rafał Nycz, Przemysław Stasica, Bartosz Prymula, Rafał Dawidek, Maciej Kosmaty oraz: Bartosz Adamowicz, Michał Kujawa, Michał Czader, Michał Kasprzyk, Adrian Pasionek, Radosław Kóska.
Spotkanie prowadzili: Łukasz Wojsław, Adrian Damaz, Radosław Dzida.
A w sobotę, 5 listopada, najważniejszy mecz rundy jesiennej: LKS Przełom Kaniów - KS Bestwinka. Początek mecz o godz. 14. Będzie to zarazem ostatni mecz rundy jesiennej.